امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125200
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از بررسی جریان

قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از بررسی جریان رسانه‌ای علیه مجلس پس از معرفی وزیر پیشنهادی علوم در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و گفت:‌ می‌خواهند اینگونه جلوه دهند که مجلس، نقطه مقابل دولت است در حالیکه نمایندگان با رفتار منطقی خود نشان داده‌اند که در راستای سوگندشان عمل می‌کنند.

وی با اشاره به حضور ۲ تن از وزرا در صحن علنی امروز برای پاسخگویی به سؤال نمایندگان و قانع شدن سؤال کنندگان افزود: بررسی‌های اولیه در مورد وزیر پیشنهادی علوم در کمیسیون آموزش انجام شده و روز یکشنبه هم میزبان وی خواهیم بود.

جعفری به بحث پذیرش 12هزار یا 19هزار دانشجو در مقطع دکترا در دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس گزارش خوبی به کمیسیون داد که بر اساس آن دانشگاه آزاد به جای اینکه برای هر رشته-محل مجوز اخذ کند اقدام به اخذ مجوز به صورت یکجا برای رشته‌-محل‌های جدید کرده است.

وی افزود: وزارت علوم پاسخ درستی به موضوع ذکر شده نداده که یا ناشی از فقدان قدرت برای پیگیری و برخورد با این تخلف و یا ناشی از تساهل آنها در این باره است.

سخنگوی کمیسیون آموزش گفت: علت حساسیت این کمیسیون بر روی این موضوع تحصیل 500هزار دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد با چیزی حدود 10هزار هیأت علمی است.

وی با یادآوری اینکه نسبت استاندارد در دنیا بین استاد و دانشجوی تحصیل تکمیلی یک به 50 است، خاطرنشان کرد: این نسبت در دانشگاه آزاد یک به 50 است که این به جایگاه علمی کشور ضربه خواهد زد.

جعفری تصریح کرد: نظر کمیسیون در این است که وزارت علوم نگاهی غیروزارتی به دانشگاه آزاد دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها