امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125205
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد جعفری رئیس دفتر و مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد جعفری رئیس دفتر و مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی برخورد جامعه عراق با تنش‌هایی نظیر داعش گفت: جامعه ما جامعه‌ای قدرتمند است و به صورت بالقوه توان حل مشکلات خود را دارا است.

وی ادامه داد: همانطور که شاهد بودیم پس از سقوط صدام، عراقی‌ها توانستند یکی از بهترین قانون‌های اساسی را بنویسند و دلیل این مسئله نیز این است که در جامعه عراق افراد توانمندی وجود دارند که قدرت حل مشکلات را دارند.

رئیس دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تحولات اخیر عراق شاهد بودیم که انتخابات برگزار و دولت خوبی تشکیل شد، اظهار داشت: در عرصه نظامی نیز عراق توانست مناطق مختلف را حفظ کند و همچنین مناطقی را که بر اثر سهل‌انگاری از دست رفته بود پس بگیرد.

جعفری اضافه کرد: ‌تردیدی وجود ندارد که با حرکت‌های صورت گرفته دیگر مناطق اشغال شده توسط داعش نیز بازپس‌ گرفته می‌شود.

وی با اشاره به دخالت نظامی آمریکا در عراق و همچنین دستاوردهای اندک ائتلاف آمریکایی اظهار داشت: این سوال وجود دارد که آمریکایی‌ها پس از سال 2001 و اشغال عراق چه دستاوردی داشتند که امروز بر عراق بتوانند دستاوردی داشته باشند.

رئیس دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حملات هوایی ائتلاف آمریکایی علیه داعش تصریح کرد: هم‌اکنون نیز در صحنه نظامی امکان دارد با ضربات هوایی تلفاتی را به تروریست‌ها وارد کنند ولی نوع رفتار آمریکایی‌ها در این حمله شک‌برانگیز است؛ آمریکایی‌ها یا می‌خواهند کار را طولانی کنند و یا اینکه موضوع حضور داعش در عراق را به خوبی درک نکرده‌اند.

جعفری حملات محدود، پراکنده و بدون راهبرد را یکی از دلایل شک‌برانگیز بودن ائتلاف آمریکا علیه داعش خواند و افزود: معلوم است که این شیوه رفتار نظامی تأثیر چندانی بر جنگ با تروریست‌ها نخواهد داشت و اگر آمریکایی‌ها از نظر نظامی برنامه درستی برای مقابله با داعش داشتند اینگونه رفتار نمی‌کردند.

وی با بیان اینکه انتظار نداریم از راه بمباران هوایی کار مهمی در عراق از سوی آمریکایی‌ها صورت بگیرد، تصریح کرد: البته ممکن است در مواردی محدود خساراتی را به یک فرد و یا واحد تروریستی وارد کنند اما بعید است از طریق حمله هوایی تروریست‌ها از پا دربیایند.

رئیس دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قطعا جامعه عراق به تنهایی این پتانسیل را دارد که تروریست‌ها را از بین ببرد و نیازی به ائتلاف هوایی آمریکا علیه داعش وجود ندارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار