امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125219
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در دومین جلسه کمیته راهبردی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور که پیش از ظهر ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در دومین جلسه کمیته راهبردی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور که پیش از ظهر امروز در وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: مناسب‌سازی یکی از استانداردهای جهانی است که در راستای توسعه مفهوم اجتماعی کردن معلولان در صورت دسترسی به امکانات جامعه انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور در سال 91 با مصوبه هیأت وزیران تشکیل شده است، گفت: صدا و سیما باید در حوزه اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی در خصوص مناسب‌سازی اماکن و معابر شهری توجه ویژه‌ای داشته باشد، چرا که تحقق این امر گامی مثبت در راستای فرهنگی‌سازی خواهد بود.

هاشمی با اشاره به برگزاری جلسات مشترک با نمایندگان صداو سیما در رابطه با مناسب‌سازی اماکن و معابر شهری ویژه معلولان و جانبازان بیان داشت: در این جلسات مقرر شد تمامی شبکه‌های صدا و سیما در طول هفته و ماه ساعاتی را به بحث مناسب‌سازی اختصاص دهند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر اینکه مناسب‌سازی شهری و دسترسی راحت برای معلولان حائز اهمیت است، افزود: سازمان نظام مهندسی و شهرداری‌های مناطق جلسه‌ای را برگزار و مقرر شد در پروژه‌های کلان، نظر بهزیستی را برای مناسب‌سازی اماکن در این پروژه‌ها و همچنین توسعه خیابان‌ها و ... بگیرند و حتما دسترسی معلولان در ایاب و ذهاب در این پروژ‌ه‌ها لحاظ شود.

هاشمی از راه‌اندازی رشته کارشناسی ارشد مناسب‌سازی در دانشگاه‌های جامع علمی و کاربردی خبر داد و گفت: دانشگاه علمی کاربردی بهزیستی نیز نخستین دانشکد‌ه‌های که از سال آینده در رشته مناسب‌سازی مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کرده است و این اقدام مهمی در راستای مناسب‌سازی معلولان است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور بر تشکیل 4 کمیته تخصصی زیر نظر دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به تنظیم ساختار در ستاد مناسب‌سازی کشور مقرر شده است مباحث در یکی از کمیته‌های حقوق و نظارت آموزش و تحقیقات،‌اطلاع‌رسانی و فنی مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد در صورت کوتاهی به هر یک از دستگاه‌ها تذکرات لازم داده خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها