امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125225
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
فرحناز رافع رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به آموزش داوطلبان مددکار این سازمان تصریح کرد: ...

فرحناز رافع رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به آموزش داوطلبان مددکار این سازمان تصریح کرد: جمعیت هلال احمر از زمستان امسال برای نخستین‌بار بالغ بر 2 هزار داوطلب مددکار را برای انجام مأموریت آموزش خواهد داد.

وی ادامه داد: این مددکاران متخصص هم در حوادث ایفای نقش خواهند کرد و هم در مواقع عادی در پروژه‌های محرومیت‌زدایی مشارکت می‌کنند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: بنا داریم افراد نیازمند را شناسایی کنیم و کسانی که در روستاها و مناطق کم برخوردار زندگی می‌کنند توسط مددکاران شناسنامه‌دار مورد مددکاری قرار گیرند.

رافع افزایش شیب شناسایی افراد نیازمند را از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر برشمرد و گفت: ما اعتقاد داریم باید کرامت انسان‌ها حفظ شود بنابراین ما باید به سمت افراد نیازمند حرکت کنیم نه اینکه آنها به سمت ما بیایند.

وی خاطرنشان کرد:‌ در مواقعی که بحران و حادثه وجود ندارد مددکاران آموزش دیده مداخلات اجتماعی مانند کمک‌های معیشتی و هزینه‌های تحصیلی انجام می‌دهند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: این مددکاران شناسنامه‌دار علاوه بر حضور در هنگام حوادث و سوانح حمایت‌های روانی، تاب‌آوری زنان، کودکان و سالمندان و همچنین بازتوانی افراد پیش از حادثه، حین حادثه و پس از حادثه را انجام خواهند داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها