امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125235
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سید حسن هاشمی با حضور در غرفه فارس در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها گفت: در حوزه بهداشت تلاش‌های زیادی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سید حسن هاشمی با حضور در غرفه فارس در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها گفت: در حوزه بهداشت تلاش‌های زیادی انجام شده و کارهای زیادی را به نتیجه رسانده‌ایم به طوری که در زمینه هوا، زمستان سال گذشته کارهای در دولت خوبی انجام شد و در زمینه آب و سلامت آن تذکرات لازم داده شد.

وی ادامه داد: در زمینه صنعت و نیز در مورد کود و میزان مصرف آن کارهای خوبی با وزارت جهاد کشاورزی انجام شده و با وزارت آموزش و پرورش نیز در مقدمه راهی هستیم که بتوانیم به امر پیشگیری کمک کنیم.

وزیر بهداشت گفت: تا پایان سال بازسازی 2 هزار خانه بهداشت را در دستور کار داریم، مکمل‌هایی که در نقاط روستایی وجود نداشت را فراهم کردیم و میزان داروهای تحت حمایت د ولت را از 51 به 350 قلم افزایش داده‌ایم.

هاشمی افزود: تعداد زیادی پزشک به مناطق محروم اعزام شده است و در زمینه تولید واکسن و ورود واکسن‌های جدید به کشور اقدامات خوبی انجام شده است.

وی گفت: در حاشیه شهرها از جمله استان‌های تبریز و فارس نیز در حال وارد شدن هستیم و در زمینه سرشماری حاشیه شهرها که 9 میلیون نفر برآورد شده‌اند برنامه‌ریزی‌های خود را در قالب بلوک‌های 12500نفری با استقرار کارشناسان سلامت تدارک دیده‌ایم.

وزیر بهداشت افزود: در این زمینه خرید خدمت از بخش غیر دولتی انجام شده است و مذاکراتی با جهاد دانشگاهی انجام داده‌ایم و امیدواریم کارها به پیش برود بنابراین این اتهام که به حوزه بهداشت توجهی نشده وارد نیست البته این به این معنا نیست که بهتر نمی‌توانسته‌ایم عمل کنیم با این وجود تمام مشکلات قابل حل نبوده است و در سال آینده سرعت بیشتری را در حوزه آموزش به کار خواهیم گرفت.
 
وی  گفت: من این انتقاد را که بهداشت و پیشگیری در اولویت برنامه های وزارت بهداشت نیست را قبول ندارم و بلکه تواضع می کنم و باید بگویم که برنامه های بهداشتی جزو اولویتهای اصلی وزارت بهداشت است. اقدامات زیادی در  این حوزه از زمان شروع این دولت انجام شده و اقدامات بیشتر و سریعتری نیز از این پس اجرا می شود.

وی در مورد حمایت وزارت بهداشت از مردم بی‌دفاع غزه گفت: جمعیت هلال‌احمر، وزارت بهداشت و سازمان بسیج جامعه پزشکی تلاش زیادی کردند اما واقعیت این است که اجازه ورود فراهم نشد و جمعیت هلال‌احمر توانست بخشی از امکانات را اختصاص دهد که یک ماه معطل دادن مجوز شده بودند با این وجود تعداد زیادی مجروح به ایران منتقل شد اما در عین حال جلسات زیادی نیز با برپایی اجتماعات پزشکان و پیراپزشکان در حمایت از آنها برگزار شد.

هاشمی افزود: در هر صورت موانعی در برخی از دولت‌ها وجود داشته و نگذاشته اند آن طور که علاقه مند بوده‌ایم بتوانیم حضور یابیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها