امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12524
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 177
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره العربیه، در عربستان سعودی کسی نیست که داستان «مراد بن محمد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره العربیه، در عربستان سعودی کسی نیست که داستان «مراد بن محمد مخلف»، شهروند عربستانی که در زندان‌های این کشور آنقدر شکنجه شد که سلامتی خود را از دست داد و معلول شد، بی‌اطلاع باشد. جرم «مراد بن محمد مخلف» بی‌گناهی بود و او درحالی سال‌های سال را در زندان‌های حکومت سعودی سپری کرد که هیچ اتهامی به او وارد نبود و او در واقع متهم به بی‌گناهی بود.

«مراد بن محمد مخلف» آنقدر مظلومانه توسط مسئولان زندان‌های عربستان سعودی شکنجه شد که سلامتی خود را از دست داد. شماری از زندانیان هم‌سول او در نامه‌ای گوشه ای از آزار و اذیت‌هایی که وی در زندان‌های حکومت سعودی متحمل شده بود را منتشر کرده‌اند که یکی از آنها در زیر می‌آید.

«مراد بن محمدبن عیسى مخلف» اواسط سال 2010 میلادی به اتهامی نامعلوم و نامشخص توسط نیروهای امنیتی رژیم سعودی بازداشت می‌شود تا پس از بازداشت راهی «زندان الدمام» وابسته به وزارت کشور عربستان سعودی شود.

در جست‌وجو و بازرسی خانه او توسط نیروهای امنیتی سعودی چیزی یافت نشد که وی را به اقدامی علیه حکومت یا برخلاف قانون محکوم کند. در منابع درآمد او و همچنین اموال و دارایی‌هایش نیز موردی خلاف قانون وجود نداشت و هیچ‌گونه رابطه مشکوک و غیر قانونی نیز از وی مشاهده نشد.

طی ماه‌های بازداشت بازپرس پرونده وی تلاش می‌کرد، با شکنجه‌های مختلف وی را محکوم کند، ضرب و شتم شدید، سرپا نگه داشتن وی برای چند روز و شکستن تابلوهای چوبی بر پشتش گوشه‌ای از این شکنجه‌های طاقت فرسا بود که «مراد بن محمد مخلف» همه را به خاطر بی‌گناهی‌اش تحمل می‌کرد.

بازپرسی که بازجویی از «مراد بن محمد مخلف» را برعهده گرفته بود، تلاش داشت با گرفتن اعتراف اجباری از وی مبنی بر عضویت در یکی از  گروه‌های تروریستی به رتبه سرهنگی ارتقا یابد.

این آزار و اذیت‌ها و شکنجه‌ها سرانجام فلج شدن «مراد بن محمد مخلف» را به دنبال داشت. هم سلولی‌هایش در زندان بارها سعی کردند، صدای مظلومیت «مراد بن محمد مخلف» را به گوش وزیر کشور یا ولی‌عهد عربستان سعودی برسانند، اما هر بار با شکست مواجه می‌شدند و در طول تمام دوران بازداشت هیچ یک از اعضای خانواده‌اش از جمله پدر و برادرش موفق به دیدار او نشدند.

پس از تلاش‌های بسیار پدر «مراد بن محمد مخلف» توانست با وزیر وقت کشور سعودی دیدار کند. شاهزاده «احمد بن عبد العزیز» دستور تشکیل کمیته‌ای برای پیگیری این موضوع تشکیل داد. اما جالب اینکه تاکنون 3 کمیته در این خصوص تشکیل شده اما هیچ یک از آنها به نتیجه‌ای درباره وضعیت «مراد بن محمد مخلف» نرسیده‌اند یا در واقع نخواسته‌اند به نتیجه‌ای برسند.

کمیته اول کمیته‌ای متشکل از مسئولان بلند پایه وزارت کشور سعودی بود و گفته می‌شود، «مراد بن محمد مخلف» به اعضای این کمیته شرح ما وقع و نحوه بازداشت خود و عکس‌هایی از شکنجه‌هایش که منجر به معلولیت وی شده است را به کمیته ارائه داده است. با این حال این کمیته نتوانسته درباره وضعیت وی به نتیجه برسد.

به همین دلیل ادامه بررسی پرونده «مراد بن محمد مخلف» و تصمیم گیری درباره او به کمیته دوم واگذار می‌شود. این کمیته پس از بررسی جراحات و مستندات ارائه شده دستور به انتقال «مراد بن محمد مخلف» به بیمارستان می‌دهد تا تحت درمان قرار گیرد.

مسئولان زندان الدمام درحالی «مراد بن محمد مخلف» را راهی بیمارستان کردند که هیچ یک از آنها به خاطر اقداماتشان مورد بازخواست قرار نگرفتند  و نکته مهم اینجاست که «مراد بن محمد مخلف» درحالی راهی بیمارستان شد که نه تنها هیچ درمانی روی او صورت نگرفت، بلکه وضعیت جسمانی‌اش از سابق نیز وخیم‌تر شد.

وی در تمام طول مدت به اصطلاح درمان در بیمارستان دست‌هایش به تخت بسته شده بود، تا مبادا فرار کند. اما سوال این است که یک فرد معلول وناتوان از حرکت که هیچ کس اجازه ملاقات با وی را ندارد، چگونه می‌تواند، فرار کند.

«مراد بن محمد مخلف» حتی از استفاده و به کار بردن ویلچر برای رفتن به دستشویی بدون کمک دیگران توسط مسئولان زندان محروم شده بود، اگرچه کمیته رسیدگی به پرونده «مراد بن محمد مخلف» به این امر توصیه کرده بود، مسئولان زندان با بیان اینکه استفاده از این نوع صندلی‌ها خارج از قوانین زندان است، به وی اجازه استفاده از ویلچر را نداده بودند.

پس از 6 ماه دوندگی و گذشت از معلولیت «مراد بن محمد مخلف» و با پیگیری‌ها و مراجعات مستمر و فراوان پدر و فرزند مراد، مسئولان زندان الدمام با استفاده از ویلچر توسط «مراد بن محمد مخلف» موافقت می‌کنند.

اما این سرآغازی بر آزارها و اذیت‌های دیگر «مراد بن محمد مخلف» توسط مسئولان زندان الدمام شد، چون بعد از آن مسئولان زندان انواع توهین‌ها و آزارها را به خانواده «مراد بن محمد مخلف» روا می‌داشتند و هربار که کمیته‌ای برای بررسی وضعیت «مراد بن محمد مخلف» و ملاقات با وی تشکیل می‌شد، به بهانه‌ای منحل و گزارش‌های پزشکی او از دید و بررسی اعضای کمیته مخفی نگه داشته می‌شد.

و این تنها گوشه‌ای از دردها و رنج‌های «مراد بن محمد مخلف»، شهروند عربستانی است که بدون هیچ اتهامی سه سال است در زندان‌های رژیم سعودی با انواع و اقسام شکنجه‌ها و آزارها و اذیت‌ها نگهداری می‌شود تا شاید به زور از وی اعتراف بگیرند که عضو یکی از گروه‌های تروریستی است.

این تنها وضعیت «مراد بن محمد مخلف» نیست، چون زندان‌های حکومت سعودی مملو از «مراد بن محمد مخلف»‌هاست که سال‌هاست بدون گناه و اتهامی در زندان‌های عربستان سعودی نگهداری می‌شوند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار