امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125245
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرهنگ محمد زاهدیان در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور در غرفه

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرهنگ محمد زاهدیان در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در گفت‌وگو با خبرنگار این رسانه با اشاره به تعریف امنیت اخلاقی گفت: من امنیت اخلاقی را به تعبیر مقام معظم رهبری بیان می‌کنم.

وی افزود: امنیت اخلاقی یعنی اگر یک خانواده فرزند خود را برای کاری بیرون از خانه فرستاد مطمئن باشد که در این مسیر رفت و آمد اتفاق خاصی که منجر به انحراف فرزندش شود رخ نمی‌دهد.

زاهدیان تصریح کرد: به طور کلی امنیت به این مفهوم است که افراد احساس ایمنی کنند و نسبت به تعهدات نگرانی نداشته باشند که این موضوع در بعد اجتماعی و فرهنگی بیشتر نمود دارد.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا با تأکید بر اینکه امسال، سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است، افزود: ما باید با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به موضوع امنیت اخلاقی و ایجاد امنیت فرهنگی توجه بیشتری داشته باشیم و با ارتقاء فرهنگ ایرانی اسلامی زمینه رشد و اعتلای اقشار مختلف مردم را فراهم کنیم.

سرهنگ زاهدیان در خصوص وضعیت فعلی امنیت اخلاقی در کشور گفت: امروز ما مورد هجمه‌های زیادی از سوی دشمن قرار داریم و در حوزه امنیت اخلاقی دشمنان ما در جنگ نرم با استفاده از اسیب‌های موجود تلاش دارند جامعه را به سمت انحرافات سوق دهند اما در این حوزه خوشبختانه علیرغم اینکه سطح تهدیدات بالاست وضع ما چندان بد نیست و در حوزه دفاعی کارهای خوبی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: سیستم دفاعی کشور توانسته به خوبی با این تهدیدات مقابله کند اما در حوزه فرهنگی باید دستگاه‌های مربوطه وارد کار شوند و با موضوعات با توجه به سطح و حجمی که وجود دارد برخورد کنند اما متأسفانه خیلی از سازمان‌هایی که مسئول بودند به خوبی عمل نکردند.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا با اشاره به برنامه‌های در نظر گرفته شده برای امسال در راستای تأمین امنیت اخلاقی گفت: ما همه ساله برنامه‌های خود را بر اساس تهدیداتی که از قبل پیش‌بینی می‌شود برنامه‌ریزی می‌کنیم و ابتدای هر سال برنامه‌های ارتقاء امنیت اخلاقی و اجتماعی پس از تصویب فرماندهی ناجا ابلاغ می‌شود و استان‌ها در چارچوب وظایفی که برایشان تعریف می‌شود اقدام خود را سازماندهی می‌کنند.

زاهدیان خاطر نشان کرد: این برنامه‌ها به صورت مستمر در حوزه برخورد با مشروبات الکلی، ماهواره، محصولات ضد فرهنگی، ایجاد امنیت اجتماعی، برخورد با اراذل و اوباش، برخورد با جریان‌های شیطان‌پرستی و برخورد با تهدیداتی که ساختارهای اعتقادی جهان را هدف قرار می‌دهند تدوین می‌شود و ما ضمن شناسایی عناصری که اخلال ایجاد می‌کنند با آنها برخورد می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار