امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125250
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - سعیده اسدیان: کافی است چند دقیقه در راهروهای ییستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها قدم بزنید تا حاشیه‌های این

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - سعیده اسدیان: کافی است چند دقیقه در راهروهای ییستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها قدم بزنید تا حاشیه‌های این کارناوال مطبوعاتی پیش از پیش خودش را نشان دهد.

از در شبستان تا محراب مصلی 2 ایستگاه اطلاعاتی ویژه بازدیدکنندگان قرار دارد که علاوه بر اطلاع رسانی، علاقه‌مندان به اخبار روز می‌توانند در آنجا کمی استراحت کرده و روزنامه‌های صبح را مطالعه کنند و در کنارش چای و قهوه‌ای بنوشند، اما وقتی صدای گریه‌های ملتمسانه برخی کودکان برای خروج از نمایشگاه و اصرار مادران یا پدران برای گرفتن نسکافه را می‌شنوم ماهیت ایجاد این ایستگاه‌ها برایم رنگ می‌‌بازد.

کمی جلوتر می‌روم و وارد یکی از بخش‌های نمایشگاه می شوم، خانمی میانسال گوشه‌ای نشسته و جانمازهایی را در ابعاد مختلف برای فروش گذاشته است، کنارش می‌نشینم نگاهم می‌کند و می‌گوید: «یکی بخر، دستم سبکه، برات اومد داره»
می‌پرسم: همیشه اینجایی؟

در پاسخم لبخند می‌زند و می‌گوید: هر نمایشگاهی که در مصلی برگزار شود من هم می‌آیم، جانمازهای کوچک‌ام 3 هزار تومان و بزرگ‌ترها 4 هزار تومان است، تخفیف هم می‌دهم.

لبخند می‌زنم و از درآمدش سؤال می‌کنم که می‌گوید: اینجا خیلی فروش نداشتم، اما وقتی نمایشگاه قرآن و کتاب برگزار شد بعضی روزها تا 100 هزار  تومان هم فروش داشتم، امروز فقط 8 هزار تومان کاسب شدم.

آن‌طرف تر مادری مشغول غذا دادن به کودکش است و فرزند دیگرش هم سکوهای محراب مصلی را بالا و پایین می‌کند، هنوز هم حضور این بچه‌ها در یک نمایشگاه تخصصی آن هم از نوع مطبوعاتش برایم جای سؤال دارد.

از این بخش که بیرون می‌آیم حضور جمعیت انبوهی مقابل یکی از غرفه‌ها توجهم را جلب می‌کند، صدای میکروفن خبر از یک قرعه کشی با جایزه بزرگ می‌دهد، مسئول قرعه کشی هم مدیر یکی از نشریات زرد است، دختر جوانی به پسر همراهش نگاه می‌کند و می‌گوید: « بیا بریم از اینا بپرسیم، مطمئنم می دونن مرتضی پاشایی هنوز زنده اس یا نه؟»‌

البته در این میان کم نبودند افرادی که با نگاهی تخصصی و برای حضور در نشست‌ها و میزگردهای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در نمایشگاه حاضر شده بودند.

از یک طرف خنده‌ام گرفته و از طرف دیگر تأسف می‌خورم، تأسف به حال نمایشگاهی که قرار بود تخصصی باشد و برای مطبوعات اما حالا انگار جز کلاس آموزشی برای هنرجویان عکاسی و هواداران هنرمندان خاصیت دیگری ندارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها