امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125256
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان ملل درباره شرایط زندگی سوری‌ها و عراقی‌های بی‌خانمان ناشی از حضور و حملات ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان ملل درباره شرایط زندگی سوری‌ها و عراقی‌های بی‌خانمان ناشی از حضور و حملات تروریست‌های داعش، هشدار داد.

«امین اواد» مدیر آژانس پناهندگان سازمان ملل گفت: «حدود 13.6 میلیون نفر در عراق و سوریه به دلیل درگیری‌ها(داعش) بی‌خانمان شده‌اند که بیشتر آنها بدون غذا و سرپناه مانده‌اند».         

این مقام سازمان ملل تصریح کرد: «اکنون و زمانی که ما درباره بیخانمانی یک میلیون نفر طی دو ماه جاری یا بیخانمانی 500 هزار نفر ظرف یک شب حرف می‌زنیم، جهان(کشورهای جهان) آنطوری که باید پاسخی از خود بروز نمی‌دهند».

«اواد» افزود: «از مجموع 13.6 میلیون بیخانمان، 7.2 میلیون نفر در داخل سوریه از خانه‌های خود رانده شدند و 1.9 میلیون نفر در عراق از منازلشان متواری شدند».

وی همچنین با انتقاد از عدم همکاری کشورها برای کمک به آوارگان هم گفت: دیگر کشورها به ویژه اروپایی‌ها و دیگران باید مرزهای خودشان را باز کرده و قبول مسئولیت کنند».

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها