امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125259
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از تایمز عمان، یک دیپلمات ارشد روسی گفت که توافق هسته ای در دسترس است. «سرگئی ریابکوف»‌ معاون

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از تایمز عمان، یک دیپلمات ارشد روسی گفت که توافق هسته ای در دسترس است.

«سرگئی ریابکوف»‌ معاون وزارت خارجه روسیه که در عمان به سر می‌برد در اظهار نظری کوتاه گفت که توافق هسته‌ای با ایران امکان پذیر است و تنش بین آمریکا و روسیه توافق هسته‌ای با ایران را متوقف نخواهد کرد.

ریابکوف همچنین اظهار داشت:« فکر می‌کنم که هنوز تا شب 23 نوامبر وقت داریم و قادریم راه کاری را در این زمینه بیابیم.ناتوانی طرف‌های درگیر در برطرف ساختن شکاف‌های عمیق در مواردی چون تحریم‌ها و غنی سازی مشاهده می‌شود اما نباید تنها نیمه خالی لیوان را دید. ما واقع بین هستیم و مطمنیم که می‌توان با موفقیت به این هدف رسید.»

وی افزود:«‌هنوز فرصت باقی‌است و دلیلی برای نگاه منفی و ناامیدی در این مسئله وجود ندارد.»

این دیپلمات ارشد روسی تاکید کرد که طرف‌های درگیر نباید وقت را بکشند و البته آن‌ها می‌دانند که فقدان خلاقیت و مسئولیت‌پذیری گفت‌وگوها را به شکست خواهد کشاند.

وی با بیان اینکه مذاکرات می‌تواند بعد از 24 نوامبر تمدید شود تاکید کرد که مذاکرات در حال حاضر وارد جزئیات بسیار دقیق شده است.

این دیپلمات روسی با اشاره به اینکه در حال بررسی چارچوب لغو تحریم‌ها هستیم افزود تحریمهای یکجانبه علیه ایران باید لغو شوند.
وی ادامه داد؛ مذاکره کنندگان ایران پیشرفت‌هایی را در زمینه راکتور آب سنگین اراک، میزان غنی سازی و تاسیسات غنی سازی فردو به دست آورده‌اند.

ریابکوف همچنین از برگزاری دور بعدی مذاکرات در 18 نوامبرو در وین پایتخت اتریش خبر داد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها