امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12526
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، «بنیامین نتانیاهو» گفت که توافقنامه امضا شده بین تشکیلات خودگردان و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، «بنیامین نتانیاهو» گفت که توافقنامه امضا شده بین تشکیلات خودگردان و اردن، قیمومیت این کشور بر مقدسات اسلامی در قدس و نظارت بر موسسه اوقاف و عملکرد آن بر اساس قوانین اردن را تضمین می‌کند.

نتانیاهو افزود که این توافقنامه برای اسرائیل الزام آور نیست و این در حالی است که خبرگزاری رسمی اردن در گزارشی اعلام کرد که اسرائیل ملزم است تا حملات افراطی علیه اماکن مقدس را متوقف کند و تماس‌های صورت گرفته بین سفیر اردن و نخست‌وزیر اسرائیل نیز بر دعوت برای ممانعت از ورود یهودیان افراطی به مسجدالاقصی تاکید دارد.

از سوی دیگر نماینده بخش اردن وزارت خارجه در کنست گفت که «جبل الهیکل» متعلق به اسرائیل نیست بلکه به اردن تعلق دارد و این کشور می‌تواند درباره آن تصمیم‌گیری کند این در حالی است که رئیس پلیس اسرائیل تاکید کرد که اسرائیل همان جبل الهیکل است.

در همین رابطه اردن اعلام کرد که این حق وزارت اوقاف اردن است تا امور دینی قدس را مدیریت نماید و هر گونه معاهده صلحی در آینده باید این مسئله را شامل شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها