امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125267
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفته‌نامه نیوزویک در گزارشی از قول یکی از اعضای سابق داعش خبر داد که ترکیه با اعضای داعش ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفته‌نامه نیوزویک در گزارشی از قول یکی از اعضای سابق داعش خبر داد که ترکیه با اعضای داعش همکاری کرده و به آنها اجازه داده است تا نیروهای کمکی‌شان از خاک ترکیه برای جنگ با نیروهای کُرد تردد کنند.

این عضو داعش خبر داد که وی و دیگر اعضای داعشی با کامیون از رقه به سوی کوبانی حرکت کرده‌اند و در مسیر خود طول نوار مرزی سوریه و ترکیه را با پشتیبانی نیروهای ترکیه‌ای طی کرده‌اند.

وی تاکید کرده که داعش با ترکیه هماهنگی و همکاری کاملی داشته و نیروهای داعشی از طریق نوار مرزی ترکیه از الرقه و حلب خودشان را برای جنگ به مناطق کردی در شمال سوریه می‌رساندند.

نیروهای داعشی از نزدیک به دوماه قبل تلاش دارند تا با شکس دادن نیروهای کردی در شهر عین العرب(کوبانی) کنترل این شهر را به دست آورند.با توجه به اینکه شهر کوبانی در نقه مرزی میان سوریه و ترکیه قرار دارد نیروهای ارتش ترکیه به بهانه مقابله با تهدیدات احتمالی در این منطقه حضور یافته‌اند.

پیش از این نیز رسانه‌ها و مقامات بین المللی از همکاری میان آنکارا و داعش خبر داده بودند ولی مقامات ترکیه‌ای از جمله رجب طیب اردوغان و احمد داوداغلو رئیس جمهور و نخست وزیر این کشور به شدت این اتهامات را رد می‌کنند.

آنها تاکید می‌کنند که افراد شبه نظامی که از طریق خاک ترکیه به سوریه انتقال یافته‌اند توریست بوده‌اند و آنکارا دراین باره مسئولیتی ندارد.

این درحالی است که آمریکا ائتلافی به بهانه مبارزه با داعش تشکیل داده که ترکیه نیز عضو آن است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها