امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125268
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه‌انگلیسی «فایننشال‌تایمز»  امروز (سه شنبه) طی گزارشی نوشت:روسیه موافقت کرده است ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه‌انگلیسی «فایننشال‌تایمز»  امروز (سه شنبه) طی گزارشی نوشت:روسیه موافقت کرده است تا 8 راکتور جدید هسته‌ای برای ایران بسازد . امری که منجر به نگرانی و عصبانیت واشنگتن و اروپا که در تلاش برای مهار جاه طلبی‌های هسته‌ای ایران در آستانه رسیدن به مهلت توافق شده برای حصول توافق هسته‌ای می‌باشند، شده است.

بر اساس این گزارش، مقام‌های ایرانی و روسی امروز سه‌شنبه در مسکو ضمن دیدار با هم توافق کردند که شرکت روس اتم 4 راکتور هسته‌ای جدید در تاسیسات هسته‌ای بوشهر بسازد و 4 راکتور دیگر را نیز در مکان دیگری در این کشور بنا کند.

این روزنامه انگلیسی در ادامه این گزارش با ذکر جزییات توافق شده منجمله اجرای این پروژه بر اساس پادمان‌های آژانس بین المللی هسته‌ای نوشت:این رویداد موجب نگرانی در میان برخی دیپلمات‌های غربی شده است و آن‌ها مدعی شدند که هرگونه توافق دوجانبه این امکان را به ایران می‌دهد تا به برنامه غنی سازی اورانیوم ادامه دهد و این مسئله باعث به خطر افکندن گفت‌گوهای 1+5 خواهد شد.

یک دیپلمات غربی در این باره گفت:«اگر روسیه با این مسئله موافقت کند،این امر باعث افزایش حصول توافق نشده بلکه آن‌را ذائل خواهد ساخت.»

«مارک فیتز پاتریک»کارشناس آمریکایی مشهور هسته‌ای در این زمینه گفت:« ایران می‌خواهد با این کار سوخت تاسیسات هسته‌ای بوشهر _1 را خود تولید کند.»
انتهای پیام/م
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها