امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۶:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125269
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقام ارشد اسپانیایی ضمن مخالفت با همه‌پرسی استقلال کاتالونیا، این موضوع را «غیرممکن» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقام ارشد اسپانیایی ضمن مخالفت با همه‌پرسی استقلال کاتالونیا، این موضوع را «غیرممکن» توصیف کرد.

«سوریا سائنز دو سانتاماریا» معاون نخست‌وزیر اسپانیا روز سه شنبه در پارلمان این کشور خطاب به یک نماینده حامی استقلال کاتالونیا گفت: « حق تعیین سرنوشت که شما خواهانش هستید، در قانون اساسی ما و یا دیگر دموکراسی‌های اطراف ما، غیرممکن است».

اظهارات این مقام ارشد اسپانیایی در حالی مطرح شده که نتایج همه‌پرسی نمادین استقلال کاتالونیا حاکی از حمایت هشتاد درصد از ساکنان این منطقه از جدایی آن از اسپانیا حکایت دارد؛ همه‌پرسی که با مخالفت شدید مقامات مادرید مواجه شده و آنها همه‌پرسی مذکور را «غیرقانونی» خواندند.

کاتالونیا بخشی خودمختار در شمال شرقی اسپانیا است که به رغم برخورداری از زیرساخت‌های قوی بانکی و حمل و نقل دریایی، به دلیل پرداخت مالیات‌های سنگین به دولت اسپانیا، با 42 میلیارد دلار بدهی به مقروض‌ترین ایالت این کشور تبدیل شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها