امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125272
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «یوسف بن‌علوی» وزیر خارجه عمان سه شنبه شب در نشیت خبری در مسقط گفته که کشورش با میزبانی

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «یوسف بن‌علوی» وزیر خارجه عمان سه شنبه شب در نشیت خبری در مسقط گفته که کشورش با میزبانی گفت‌وگوهای ایران و1+5 در پی تأثیرگذاری بر روند این گفت‌وگوها نیست و تنها خواستار حفظ تحرک ایجاد شده در این گفت‌وگوهاست.

یوسف بن علوی گفت: ما از تلاش‌های مسئولان دو کشور ایران و آمریکا که مذاکره را تا بدین مرحله رساندند، تشکر می کنیم.

بن علوی تصریح کرد: پادشاه عمان به شدت پیگیر گفتگوها و مذاکرات غیر علنی  است و ارتباطات مستقیمی بین سلطان قابوس و رهبران ایرانی و آْمریکایی وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: باید بگویم که در مذاکرات عمان تبادل آرا و رسیدن به یک فهم مشترک برای آماده سازی عناصر مهم توافقنامه مورد انتظار بررسی شد و مذاکرات در مسقط برای اتخاذ تصمیمات نبوده است.

ین علوی با تاکید بر اینکه مذاکرات در عمان برای اتخاذ تصمیمات نبوده است، گفت: نشست‌های دیگری در ژنو برگزار خواهد شد و طی آن تصمیمات اتخاذ خواهد شد.

وزیر خارجه عمان افزود: ما معتقدیم که نباید این فرصت ها را از دست بدهیم و نباید از اصول و اهداف آن دست برداریم.

وی تصریح کرد: برخی از مشکلات و اختلافات وجود دارد اما امکان رسیدن به راه حل و توافق وجود دارد و مطمئن هستیم که طرفین بر حصول نتیجه تاکید دارند.

 بن علوی با بیان اینکه سختی مذاکره ایران و 5+1 به آن اندازه‌ای نیست که قابل حل نباشد، تاکید کرد: سختی مذاکره درباره برنامه هسته ای ایران ارتباطی به روابط دوجانبه ندارد.

وی در ادامه تصریح کرد: پیش از این در وین توافقاتی با هدف رسیدن به نتایجی صورت گرفته بود و ما نیز در این مسیر رسیدن به توافقات کامل حرکت می کنیم.

وزیر خارجه عمان گفت: مذاکرات به پایان هم نرسیده است. احساسات یک چیزی است و هدف که همان رسیدن به توافق جامع است، چیزی دیگری است.

بن‌علوی درباره امکان تمدید به مذاکرات گفت که این موضوع به مذاکره کنندگان ارتباط دارد و تاکید کرد که تمامی طرف‌های مذاکره کننده بر روی حصول توافق تمرکز کرده‌اند.

وی در پاسخ به سوالی درباره امکان بازگشت جان کری به عمان برای بحث و بررسی برنامه هسته‌ای ایران با عمان و دیگر کشورهای عربی خلیج فارس گفت: هنوز این موضوع نهایی نشده است اما هر زمان که جان کری خواست که به عمان بازگردد از وی استقبال می‌کنیم و اشتون نیز همین موضوع را به من اطلاع داده است و وزیر امور خارجه ایران نیز فردا عمان را ترک می‌کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها