امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125275
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، لیندسی گراهام، سناتور ارشد جمهوری‌خواه که حزبش اکثریت کرسی‌ها را در دور بعدی سنا به دست

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، لیندسی گراهام، سناتور ارشد جمهوری‌خواه که حزبش اکثریت کرسی‌ها را در دور بعدی سنا به دست آورده امروز سه‌شنبه گفت که طرح قانون وضع تحریم‌های سنگین علیه ایران که پیش از این توسط باراک اوباما به «وتو» تهدید شده بود، روز پنج‌شنبه در صحن کنگره مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این قانون که به قانون مذاکرات هسته‌ای ایران مشهور است، دی ماه سال گذشته در صحن سنا مورد بررسی قرار گرفت و حمایت سناتورهای جمهوری خواه و دموکرات را جلب کرد ولی اوباما تهدید کرد که این طرح در صورت تصویب، وتو خواهد شد.

بر اساس این طرح که هنوز به قانون تبدیل نشده، به محض شکست مذاکرات 1+5 و ایران، کنگره تحریم‌های سنگینی علیه فروش نفت خام و صنایع ایران اعمال خواهد کرد.

سنای جدید کار خود را از دی ماه سال جاری آغاز می‌کند ولی گراهام گفته که منتظر شروع بکار دور بعد سنا نخواهد ماند و این طرح را روز پنج‌شنبه در صحن به رأی خواهد گذاشت.

سناتور لیندسی گراهام گفته که با شروع مذاکرات روز پنج‌شنبه، آمریکایی‌ها مجدداً شاهد حمایت اعضای هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات از این طرح خواهند بود.

بر اساس گزارش روزنامه واشنگتن‌پست، این سناتور جمهوری‌خواه که حزب متبوعه‌اش به تمایل به سیاست‌های جنگی مشهور است گفته که «انتظار می‌رود سنای جدید سیاست سخت‌تری در برابر روسیه، ایران و دیگر مهاجمان اتخاذ کند.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها