امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125277
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اولی هینونن» بازرس سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی می‌گوید که ایران شاید چند ماه تا ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اولی هینونن» بازرس سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی می‌گوید که ایران شاید چند ماه تا تولید بمب اتم فاصله داشته باشد.

این فرد که سمت معاونت دبیرکل آژانس را نیز پیش از این بر عهده داشته، فروردین سال گذشته هم بدون ارائه مدارک مستدل گفته بود که «ایران در حال ساخت بمب اتم در کویر است.»

«هینونن» که 27 سال در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مشغول بکار بوده، امروز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت که آژانس از موقعیت حال حاضر برنامه هسته‌ای ایران اطلاعات کافی ندارد و ممکن است هزاران سانتریفیوژ IR-2 در این کشور پنهان شده باشد.

مراکز اتمی ایران با دوربین‌های مدار بسته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی کنترل می‌شوند و مواد ورودی و خروجی این مراکز نیز توسط بازرسان آژانس وزن‌کشی می‌شوند.

آقای «هینونن» در توضیح فرضیه هزاران سانتریفیوژی خود گفت: اگر شما هزار عدد از این نوع سانتریفیوژ داشته باشید و غنی‌سازی اورانیوم را آغاز کنید، تا پایان سال (میلادی یعنی دی ماه) مواد لازم برای ساخت حداقل یک بمب اتمی را خواهید داشت.

سانتریفیوز IR-2‌ یکی از 5 مدل سانتریفیوژ ساخت متخصصان ایرانی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار