امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125284
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق،حمله گسترده ارتش سوریه علیه مواضع «جبهه النصره» در ادلب،شعله‌ور شدن محورهای عملیاتی غوطه

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق،حمله گسترده ارتش سوریه علیه مواضع «جبهه النصره» در ادلب،شعله‌ور شدن محورهای عملیاتی غوطه شرقی دمشق، تدارک ارتش سوریه برای باز پس‌گیری «نوی»،کشته شدن 8 شهروند قرقیزی در درگیری‌های سوریه،جنگ تونل‌ها در محور «جوبر – زملکا»، کشته شدن 3سرکرده «النصره» در عملیات ارتش سوریه، عدم شفافیت طرح «دی مستورا»، عدم دیدار «دی مستورا» با معارضان داخلی سوریه، دیدار رئیس پارلمان سوریه در «الجزیره» با همتای الجزایری خود، دیدار رئیس پارلمان سوریه در «الجزیره» با همتای الجزایری خود، نپذیرفتن تعرض به حاکمیت ملی سوریه، روایت عضو داعش از نقش کلیدی ترکیه در گسترش عناصر داعش، حذف توئیت مرگ ابوبکر البغدادی در صفحه داعش، بررسی طرح تعلیق درگیری از سوی دولت سوریه، و اظهارات نماینده آمریکا در امور سوریه مبنی بر اینکه قصد تقسیم سوریه را نداریم، گزیده اخبار سوریه درنپذیرفتن تعرض به حاکمیت ملی سوریه، روایت عضو داعش از نقش کلیدی ترکیه در گسترش عناصر داعش، حذف توئیت مرگ ابوبکر البغدادی، بررسی تعلیق درگیری از سوی دولت سوریه و اظهارات نماینده آمریکا در امور سوریه مبنی بر اینکه قصد تقسیم سوریه را نداریم، گزیده مهمترین اخبار سیاسی و میدانی سوریه در 24 ساعت گذشته می‌باشد.

تحولات میدانی

حمله گسترده ارتش سوریه علیه مواضع «جبهه النصره» در ادلب

یگان توپخانه و نیروی هوایی ارتش سوریه مواضع و استحکامات گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» در استان ادلب و به طور مشخص ریف ادلب را گلوله باران کردند.

شعله‌ور شدن محورهای عملیاتی غوطه شرقی دمشق/هدف تامین امنیت پایتخت+نقشه و عکس

عملیات ارتش سوریه در منطقه غوطه شرقی دمشق با هدف تامین امنیت پایتخت این کشور در محورهای مختلف این منطقه ادامه دارد.

تدارک ارتش سوریه برای باز پس‌گیری «نوی»/استقرار یگان‌های ارتش حوالی شهر

منابع میدانی سوری از تدارک ارتش سوریه برای باز پس گیری شهر «نوی» در استان درعا و استقرار یگان‌های ارتش اطراف و حوالی این شهر خبر دادند.

8 شهروند قرقیزی در درگیری‌های سوریه کشته شدند

بنابر اعلام منابع رسمی دولت قرقیزستان، تاکنون 8 شهروند این کشور در درگیری‌های سوریه کشته شده‌اند.

جنگ تونل‌ها در محور «جوبر – زملکا»

منابع میدانی سوری اعلام کردند، عملیات ارتش سوریه در منطقه جوبر بعد تازه‌ای به خود گرفته، به گونه‌ای که هم اکنون نیروهای ارتش سوریه در زیر زمین نیز عملیات خود علیه گروه‌های مسلح را ادامه می‌دهند.

3سرکرده «النصره» در عملیات ارتش سوریه کشته شدند

3 سرکرده گروه تروریستی «جبهه النصره» در جریان عملیات ارتش سوریه در استان ادلب و منطقه القلمون کشته شدند.

تحولات سیاسی

عدم شفافیت طرح «دی مستورا»/ارتش سوریه «نبرد حلب» را به سود خود رقم می‌زند

پژوهشگر و تحلیلگر امور استراتژیک سوریه با ابراز تردید درباره طرح نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه درباره شهر حلب، تاکید کرد که ارتش سوریه «نبرد نهایی حلب» را به سود خود رقم خواهد زد.

الوطن سوریه: «دی مستورا» با معارضان داخلی سوریه دیدار نمی‌کند

فرستاده سازمان ملل پس از دیدار مجدد با وزیر خارجه سوریه و معاون وی، بدون اینکه با معارضان داخلی سوریه دیدار کند، این کشور را ترک خواهد کرد.

رئیس پارلمان سوریه در «الجزیره» با همتای الجزایری خود دیدار کرد

رئیس پارلمان سوریه بنا به درخواست همتای الجزایری خود به «الجزیره» سفر و با وی دیدار کرد.

مبارزه با تروریسم اولویت سوریه است/ دمشق تعرض به حاکمیت ملی خود را نمی‌پذیرد

تحلیلگر سیاسی سوری گفت: نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اگر خواهان موفقیت ماموریتش در این کشور است باید بداند دمشق از اولویت مبارزه با تروریسم و عدم تعرض به حاکمیت ملی خود کوتاه نخواهد آمد.

عضو داعش: اگر ترکیه نبود نمی‌توانستیم در مناطق شمالی سوریه قدرت پیدا کنیم

یک عنصر جدا شده از گروهک تکفیری داعش در گفت‌وگو با یک مجله آمریکایی از نقش کلیدی ترکیه در گسترش عناصر داعش در مناطق شمالی سوریه خبر داد.

حذف توئیت مرگ «ابوبکر البغدادی» در صفحه متعلق به داعش

یک حساب کاربری وابسته به گروهک داعش، اعلام کرد که خلیفه خودخوانده این گروهک کشته شده است و بزودی جانشین وی اعلام می‌شود اما این توئیت خود را سپس حذف کرد.

یک عضو داعش: ترکیه با ما در نبرد کوبانی همکاری کامل داشت

یک عضو داعش به نشریه‌ای آمریکایی گفته که ترکیه با اعضای این گروه همکاری کاملی در نبرد با نیروهای کرد در کوبانی داشته است.

ورود اولین بخش از کمک‌های بشر دوستانه بین المللی به حمص سوریه

اولین بخش از کمک‌های بشر دوستانه بین المللی وارد منطقه «حی الوعر» در حمص سوریه شد.

دی‌مستورا طرح تجزیه سوریه را در سر نداشته باشد/ تعلیق نبرد حلب بعید است

دبیرکل هیأت معارض «کار ملی سوریه» با اشاره به اینکه تعلیق نبرد حلب با توجه به حضور تکفیری‌ها در آنجا بعید است، گفت: پذیرش راه‌حل سیاسی بحران سوریه منوط به این است که منجر به تجزیه این کشور نشود.

داعش می‌تواند مشوق آتش بس محلی میان دولت و مخالفان سوریه باشد

فرستاده سازمان ملل در امور سوریه در مصاحبه با یک خبرگزاری غربی تأکید کرد که گروهک تروریستی داعش عامل جدیدی است که می‌تواند مشوق دولت سوریه و مخالفان این کشور باشد تا به آتش‌بس‌های محلی دست یابند.

دی‌میستورا: اسد و دولت سوریه طرح «تعلیق درگیری» را بررسی می‌کنند

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در پایان سفرش در سوریه اعلام کرد که رئیس جمهوری و دولت سوریه طرح وی برای «تعلیق درگیری» در استان حلب را بررسی خواهند کرد.

نماینده آمریکا در امور سوریه: اصلا قصد تقسیم سوریه را نداریم

نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه با اشاره به «لزوم کناره‌گیری رئیس جمهوری سوریه» مدعی شد اتهام تمایل آمریکا به تقسیم سوریه اصلا درست نیست.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها