امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12529
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 196
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس یه نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، سرکوب خشونت آمیز معترضان در ترکیه با موجی از انتقادها علیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس یه نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، سرکوب خشونت آمیز معترضان در ترکیه با موجی از انتقادها علیه رجب طیب اردوغان نخست وزیر این کشور در روزنامه‌های خارجی همراه شده است.

مجله «اکونومیست» از پرتیراژترین رسانه‌های انگلیس، در شماره اخیر خود به انتقاد از مواضع وی درباره تظاهرات کنونی در شهرهای مختلف ترکیه پرداخته است.

این مجله قبل از برگزاری انتخابات پارلمانی اخیر در ترکیه نیز بر روی جلد خود نوشته بود: «به حزب جمهوری خواه خلق رأی دهید تا حزب آزادی و عدالت، تقویت نشود.»
اکونومیست در شماره اخیر خود با انتشار تصویر ویژه‌ای از اردوغان بر روی جلد، و درج عبارت «دموکراتیک یا سلطان» در پی ارائه تصویر دیکتاتور مآبانه‌ای از اردوغان برآمد.

این مجله که چهره اردوغان را بر روی تصویری از «سلطان سلیم سوم»، پادشاه عثمانی مونتاژ کرده است، وی را به رفتار دیکتاتور مآبانه در برخورد با تظاهرات و اعتراض‌های اخیر این کشور متهم کرده است.

از سوی دیگر، روزنامه انگلیسی «فایننشال تایمز» نیز در عناوین اصلی خود بر تظاهرات کنونی در ترکیه و «برخورد شدید دولت با تظاهرکنندگان» تمرکز کرده است.

این روزنامه تأکید کرد که اردوغان و عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه درباره حوادث اخیر این کشور، اختلاف نظر دارند. این در حالی است که ناظران معتقدند تاکنون هیچ چیزی نتوانسته است رابطه میان اردوغان و عبدالله گل را تیره نماید.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها