امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125292
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» روز چهارشنبه در گزارشی با موضوع دور تازه مذاکرات هسته‌ای که ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» روز چهارشنبه در گزارشی با موضوع دور تازه مذاکرات هسته‌ای که در شهر مسقط عمان برگزار شد، به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی نوشته است که تیم ایرانی در جریان این نشست، در رابطه با تاثیرات انتخابات کنگره آمریکا و شکست دموکرات‌ها در سنا، از طرف آمریکایی سوال کرده است.

پیش از این یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا نیز که در طول سفر «جان کری» وزیر خارجه این کشور از عمان به چین در جمع خبرنگاران حاضر در هواپیما صحبت می‌کرد، در این مورد گفته بود: «شما وقتی دور میز ناهار هستید، یا در حال گشت زدن هستید، گپ می‌زنید و در این بین موضوعاتی که در خبرها آمده هم مطرح می‌شود. اما نمی‌خواهم این مسئله را بزرگ کنم و بگویم که این بخشی از مذاکرات بوده است.»

در جریان انتخابات میان‌دوره کنگره که هفته گذشته برگزار شد، دموکرات‌ها اکثریت سنا را نیز از دست دادند تا قوه مقننه آمریکا به طور کامل به کنترل جمهوری‌خواهان درآید. همین امر موجب شده تا برخی از احتمال تشدید مواضع ضدایرانی کنگره صحبت کنند.

تازه‌ترین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران در حالی این هفته به پایان رسید که طرفین برای حصول توافق نهایی تنها تا روز سوم آذر زمان دارند. پابرجا بودن اختلافات، گمانه‌زنی‌ها در مورد احتمال تمدید مهلت مذاکرات را تقویت کرده است.

با این وجود، به نوشته وال‌استریت‌ژورنال، برخی از شرکت‌کنندگان در مذاکرات معتقدند که برای تمدید، لازم است تا طرفین دستکم بر سر مولفه‌های کلی به توافق برسند. یک مقام عربی ارشد حاضر در جریان مذاکرات می‌گوید: «باید چیزی روی کاغذ بیاید.»

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها