امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125296
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
  امیرحسین شریفی تهیه کننده سینمای ایران صبح امروز در حاشیه بازدید از غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات، با اشاره ...

  امیرحسین شریفی تهیه کننده سینمای ایران صبح امروز در حاشیه بازدید از غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات، با اشاره به سینمای مقاومت و کمبود تولید آثار در این ژانر، گفت: وظیفه همه ما فیلمسازان مسلمان این است که در این ژانر کار کنیم و ما هم در فیلم سینمایی آوازهای سرزمین من که به طور مستقیم و برای اولین‌بار به تحرکات داعش در منطقه می‌پردازد، اشاره و با بخش بین‌الملل سازمان صدا و سیما همکاری کردیم.

وی افزود: نگاه من این است که فیلم‌های ارزشی درباره جهان اسلان کم ساخته می‌شود و وظیفه مسئولین این است که در تولید هرچه بیشتر این نوع آثار بکوشند چرا که ما باید آثار مقاومت را در تمام دنیا به نمایش بگذاریم.

شریفی با اشاره به فیلم سینمایی آوازهای سرزمین من تاکید کرد: تولید اینگونه آثار بسیار سخت است ولی من از تمام این سختی‌ها لذت برده‌ام و پیشنهاد می‌کنم ارگان‌های خصوصی و بخش‌های دولتی با مشارکت هم دست به تولید چنین آثاری بزنند تا مردم بفهمند که چهره واقعی اسلام چیزی نیست که داعش به تصویر می‌کشد.

وی در پاسخ به این سوال که علت عدم ورود سینماگران به این نوع ژانر چیست، خاطرنشان کرد: خدا به ما جانی داده است و خطرکردن در این موضوع هم یک واقعیت است البته هم‌اکنون سایت‌ها و شبکه‌های بیگانه عوامل این فیلم را تهدید می‌کند ولی من معتقدم که خدا در هر لحظه با ما است.

شریفی درباره ارتباط فیلم‌های مقاومت با مخاطب عام گفت: فیلم‌های مقاومت و دفاع مقدس صد درصد با عموم مردم در اقصی نقاط جهان ارتباط برقرار می‌کنند.

شریفی ادامه داد: من وقتی فیلمنامه آوازهای سرزمین من را نگارش می‌کردم حتی این موضوع را به خانواده خود نیز نگفتم چرا که می‌ترسیدم.

این تهیه کننده سینما با اشاره به مراحل فیلمبرداری آوازهای سرزمین من، تصریح کرد: حزب‌الله لبنان و مناطقی که دست حزب‌الله بود در زمان فیلمبرداری با ما همکاری کردند اما ارتش لبنان ما را از شمال لبنان اخراج کرد و برای فیلمبرداری مجبور شدیم به جنوب لبنان سفر کنیم.

وی گفت: این فیلم در مناطق نبتیه، صیدا و روستاهای جبیل و بلندی‌هایی که دست حزب‌الله بود درنزدیکی ترابلس فیلمبرداری شده است.

شریفی تاکید کرد: من عاشق سینمای دفاع مقدس هستم و تعداد زیادی تله‌فیلم در این باره تولید کردم چرا که ورود من به سینما با دفاع مقدس بوده است.

تهیه کننده اشک سرما تاکید کرد: آرزو می‌کنم یک فیلم فاخر و با کیفیت‌تر از اشک سرما در زمینه دفاع مقدس بسازم.

وی در پایان از جدیدترین طرح سینمایی خود که در زمینه دفاع مقدس است، خبر داد و گفت: در حال حاضر طرحی درباره خرمشهر در روزهای جنگ تحمیلی دارم که به یکی از شهدای آن منطقه می‌پردازد و فعلاً روی فیلمنامه این فیلم سینمایی کار می‌کنم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها