امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125298
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
  به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست تشریح برنامه‌های هفته کتاب نهاد کتابخانه‌های عمومی صح امروز برگزار شد.

  به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست تشریح برنامه‌های هفته کتاب نهاد کتابخانه‌های عمومی صح امروز برگزار شد.

در پایان این نشست خبری علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد به جمع اهالی رسانه و معاونین خود پیوست و ضمن خسته‌نباشید به اهالی رسانه به ترویج مطالعه همچنین سرانه آن اشاره کرد و از رسانه‌ها درخواست کرد به این امر توجه کنند.

* وضع کتابخوانی خوب نیست

وی با بیان اینکه در جامعه خبری از رشد مطالعه نیست، گفت: نیازمند نظارت، هدایت، هشدار و انتقاد اصحاب فرهنگ خصوصاً افرادی که در رسانه‌ها در بخش فرهنگ و کتاب فعالیت می‌کنند، هستیم. این افراد به عنوان مشاوران امین، ناصح، مشفق، منتقد و اصلاح‌گر هستند، از این رو هرکدام از دوستان مایلند به کتابخانه‌ها بروند و گزارشاتی تهیه کنندراه برایشان باز است حتی می‌توانید با اعضای کتابخانه‌ها نیز صحبت کنید، به کار ما انتقاد کنید و ما از سوی دیگر پیشنهادات شما را با آغوش باز و سینه منشرح آماده شنیدن هستیم.

دبیرکل نهاد با بیان اینکه وضع کتابخوانی در کشور ما اصلاً خوب نیست، گفت: البته در این راستا آمار و روش مناسبی وجود ندارد اما اگر هم داشته باشیم یقین داریم وضع کتابخوانی ما خوب نیست، این مهم را به شهادت شمارگان پایین و عدم علقه گفتمان کتابخوانی در کشور می‌گویم.

* بیش از 8 هزار ایمیل دریافت کرده‌ام

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه تاکنون 13 یادداشت در راستای ارائه گزارش از نهاد و صحبت با کتابداران منتشر کرده‌اید چه واکنش‌هایی را دریافت نموده‌اید، گفت: تقریباً 4 عکس‌العمل پس از انتشار این یاداشت‌ها از طرق مختلف به دستم رسید، اول ایمیل‌هایی بود که به من می‌رسید، آمار آنها تا امروز عددی بیش از 8 هزار ایمیل را نشان می‌دهد که به جرأت عرض می‌کنم تک به تک تمامی آنها را خوانده‌ام، برخی از آنها ارجاع و پیگیری لازم داشت که انجام شد و می‌شود، برخی از آنها نامه‌های ارسالی است و برخی پیام‌هایی است که از طرق مختلف یا از طریق تلفن‌های دوستان به بنده ارجاع می‌شود، اما در برخی رسانه‌ها مثل لیزنا که امکان پاسخگویی برای مخاطب وجود دارد گاهی بیش از 200 یا 300 پاسخ درباره یک یادداشت درج می‌شود که تمامی‌ آنها را نیز به دقت می‌خوانم.

به گفته وی، محتوای یادداشت‌ها درباره سیاست‌ها و عملکرد ماست در واقع ما گزارش عملکرد ارائه می‌کنیم.

مختارپور در ادامه با بیان اینکه در نهایت این درخواست‌ها چند دسته می‌شود، گفت: برخی به تصمیم‌گیری کلان کمک می‌کنند، در برخی ایمیل‌ها سوالاتی مطرح می‌شود، حتی برخی مسائل شخصی مطرح می‌کنند و سوالی از اتفاقات مربوط به استان می‌پرسند، راه تماس از این طریق پدید آمده چرا که اگر کتابداری درخواست مصاحبت و یا گفت‌وگو با خدمتگذاری را در نهاد داشته باشد به راحتی با او ارتباط گرفته و صحبت می‌کند، هیچ راه بسته‌ای در نهاد کتابخانه‌ها وجود ندارد، تاثیر این ارتباط ، روان شدن مجموعه فعالیت‌هاست.

وی در پایان گفت: با مجموعه‌ای کار می‌کنیم که چند هزار کتابدار خدوم در آن مشغول به فعالیت هستند و ما به توصیه پیشوایان دینی و رهبر عزیزمان و عمل به اخلاق حرفه‌ای ارتباط با کسانی که نقش اصلی دارند که همان کتابداران هستند برقرار کرده‌ایم، این مهم بجز بازدید‌های سرزده‌ای است که از کتابخانه‌ها داشته‌ایم که ادامه نیز خواهد یافت.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها