امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125299
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی به پشت صحنه فیلم «من دیه گو مارادونا هستم» به کارگردانی بهرام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی به پشت صحنه فیلم «من دیه گو مارادونا هستم» به کارگردانی بهرام توکلی رفت.

محمد احسانی در این دیدار افزود: بهرام توکلی در فیلم "من دیه گو مارادونا هستم" اثری اجتماعی با فضایی مفرح را برای مخاطبان ترسیم می کند.

وی با بیان اینکه "من دیه گو مارادونا هستم" اثری متفاوت در کارنامه کاری توکلی است یادآور شد: در این اثر سینمایی بر موضوع خانواده و رجوع به داشته های خانوادگی تاکید شده که این مهم ارزشمند است.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی اظهار کرد: فیلمسازانی از جنس بهرام توکلی، جوانان مستعد و دارای خلاقیت هستند و حضور این فیلمسازان به ارتقای هنر هفتم کمک می کند.

"جواد نوروزبیگی" تهیه کننده فیلم "من دیه گو مارادونا هستم" نیز در این دیدار یادآور شد: پیش بینی ما فیلمبرداری این اثر در دو ماه نزدیک به اوایل دی به پایان برسد.

وی یادآور شد: "بهرام دهقانی" تدوین همزمان این اثر سینمایی را آغاز کرده است.

نوروزبیگی با اشاره به تجربه قبلی همکاری با "بهرام توکلی" یادآور شد: ازاوایل سال تصمیم گرفتیم کار مشترکی با بهرام توکلی داشته باشیم که در نهایت بعد از بررسی سه فیلمنامه، به "من دیه گو مارادونا هستم" رسیدیم.

"بهرام توکلی" نیز در این دیدار یادآور شد: فیلم "من دیه گو مارادونا هستم" یک اختلاف خانوادگی میان دو خواهر یکی از طبقه بالای شهر و دیگری از پایین شهر است.

وی یادآور شد: فضای فیلم "من دیه گو مارادونا هستم" تا حدودی مفرح است و تاکنون چنین فضایی را تجربه نکرده بودم.

به گفته این کارگردان سینما، گلاب آدینه، جمشید هاشم پور، هومن سیدی، ویشگاه آسایش از جمله بازیگران این اثر سینمایی هستند.

"جمشید هاشم پور" نیز در حاشیه این بازدید با محمد احسانی دیدار کرد. این بازیگر پیشکسوت سینما در این دیدار یادآور شد: فیلم را یک نفر نمی سازد و مجموعه ای از افراد متخصص یک اثر را شکل می دهند.

بازیگر فیلم سینمایی" تاراج" توضیح داد: مهمترین بخش در تولید یک اثر سینمایی، متن فیلمنامه، کارگردان و تهیه کننده است.

هاشم پور در ادامه یادآور شد: طبیعی است که به مرور زمان ذائقه ها تغییر کند و امروز نیز شاهد نگاهی جدید در سینما هستیم.

وی با اشاره به حضور خود در فیلم من دیه گو مارادونا هستم گفت: امیدوارم این اثر بهرام توکلی فیلمی درخور توجه باشد چراکه عوامل این اثر حرفه ای هستند و امیدوارم حاصل کار موفقیت آمیز باشد.

هاشم پور تاکید کرد: در همه زمینه‌های سینما نیروهای خوبی داریم که می توان از آنان استفاده شایانی داشت و به ارتقای سینمای ایران کمک کرد.

"محمد احسانی" نیز در این دیدار یادآور شد: شما از چهره های محبوب بوده و هستید و وجودتان برای سینما برکت است.

وی یادآور شد: نسل شما پایبند به اصولی بود که به ماندگاری آثار کمک می کرد و حاشیه ای در کار نبود. امروز خاطرات خوب حضور شما در فیلم‌های سینمایی برای مردم زنده است.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با اشاره به وضعیت تولیدات سینمای ایران و در پیش بودن جشنواره سی و سوم فجر گفت: احساس می کنم در جشنواره امسال شاهد قرار گرفتن چند نسل از کارگردانان سینما در کنار یکدیگر خواهیم بود و در جشنواره امسال شاهد حضور چند نسل کارگردان و بازیگر هستیم.

احسانی تصریح کرد: امسال به لحاظ فروش سینما نسبت به سال گذشته جهش بسیار زیادی داشتیم؛ فروش گیشه سینما در سال ۹۲ ، ۳۰ میلیارد بوده و امسال تا شهریور فیلم ها ۳۰ میلیارد تومان فروش داشته اند.

وی با اشاره به فروش خوب «شهر موش‌ها2» گفت: اکران این اثر سینمایی موجب شد بسیاری از سینماهایی که تعطیل شده بودند کار خود را از سر بگیرند.
 
احسانی در جریان «عصر یخبندان» قرار گرفت

براساس این گزارش، همچنین معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با حضور در پشت صحنه فیلم «عصر یخبندان» به کارگردانی مصطفی کیایی با عوامل این اثر گفت وگو کرد.

"محمد احسانی" در این دیدار یادآور شد: مصطفی کیایی یکی از کارگردانان جوان و آتیه داران سینمای ایران است و به مضمون و محتوی توجه بسیار دارد.

وی توضیح داد: کیایی آثار گرم و پر مخاطب می سازد و امیدوارم این اثر سینمایی نیز مانند دیگر آثار وی با استقبال روبرو شود.

معاون ارزشیابی سازمان سینمایی توضیح داد: فیلم «عصر یخبندان» یکی از معضلات جوانان را در قصه ای پر کش مکش نشان می دهد و در این اثر سینمایی محمل و مامن نهایی برای حل مشکلات خانواده است که از اولویت های سازمان سینمایی است و در فیلم عصر یخبندان نهاد خانواده به عنوان اصلی ترین هسته جامعه سالم مورد توجه قرار گیرد.

"مصطفی کیایی" نیز در این دیدار یادآور شد: فیلم عصر یخبندان نسبت به آثار قبلی م متفاوت تر است.

وی افزود: تاکنون بر اساس برنامه پیش رفتیم و پیش بینی می کنم تا ۲۰ آذر فیملبرداری به پایان برسد.

این کارگردان سینما فیلم های ضد گلوله و خط ویژه را در کارنامه خود دارد و عصر یخبندان را برای حضور در سی و سومین جشنواره فیلم فجر آماده می کند.

"منصور لشکری قوچانی" تهیه کننده عصر یخبندان نیز گفت: امروز روز دوازدهم فیلمبرداری این اثر سینمایی است. وقتی مصطفی کیایی فیلمنامه عصر یخبندان را به من داد با قصه ای اجتماعی و جذاب روبرو شدم و در نهایت این کار را شروع کردیم.

وی با اشاره به تجربه موفق فیلم خط ویژه توضیح داد: این فیلم در راستای سیاست های سازمان سینمایی بود و امیدوارم عصر یخبندان نیز تجربه موفقی باشد.

لشکری درباره عنوان فیلم گفت: سارتر می گوید در عصر یخبندان تنها خارپشت ها زنده ی مانند و دلیل زنده بودن آنها سوژه فیلم ما است.

وی یادآور شد: عصر یخبندان برای جشنواره سی و سوم فجر آماده می شود و نیما جوزانی همزمان تدوین این اثر را انجام می دهد. همچنین آقای موسی پور موسیقی این فیلم را می سازد.

به گفته تهیه کننده فیلم «عصر بخبندان»، این اثر سینمایی در ۵۰ جلسه فیملبرداری به پایان می‌رسد.

لشکری قوچانی اظهار کرد: امیدوارم این فیلم بتواند در درجه اول رضایت مردم را جلب کند و در درجه دوم کمک کند بخشی از معضلات اجتماعی توسط مسولان برای نسل دهه ۶۰ ها مرتفع شود.

مهتاب کرامتی، بهرام رادان، آنا نعمتی، سحر دولتشاهی، محسن کیایی، مینا ساداتی، بابک بهشاد،علی میلانی، پوریا رحینی سام، صدف طاهریان ، علی کوچکی و فرهاد اصلانی از جمله بازیگران این اثر سینمایی هستند. ژاله صامتی نیز در این اثر سینمایی حضور دارد.

در خلاصه داستان این اثر سینمایی آمده است: در عصر یخبندان خارپشت ها تصمیم گرفتند رنج خارهای یکدیگر را تحمل کنند اما کنار هم باشند و به هم گرما بدهند. خارپشت ها تنها جاندارانی بودند که در عصر یخبندان زنده ماندند.
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها