امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125300
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایشگاه انفرادی آیدین آغداشلو پس از ٤٠ سال، در روز جمعه 23 آبان ماه، در گالرى اثر بر پا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایشگاه انفرادی آیدین آغداشلو پس از ٤٠ سال، در روز جمعه 23 آبان ماه، در گالرى اثر بر پا می‌شود.

در این نمایشگاه ١١ نقاشى و یک مجسمه ارائه مى‌شود که آغداشلو اغلب آنها را براى نمایش روى دیوارهاى گالرى اثر در دو سال اخیر خلق کرده است که این خود گویاى اهمیت مضاعف این نمایشگاه است.

آغداشلو نمونه‌هایى شاخص از مهمترین مجموعه نقاشى‌هایش را در اثر ارائه مى‌کند که هم به نوعى مرورى بر آثار اوست و هم از گفتمان اندیشه‌پردازى مى‌گوید که او در نیم قرن گذشته بر آن تأکید کرده است.
بیشترین سهم این نمایشگاه به معروف‌ترین مجموعه آغداشلو، خاطرات انهدام، اختصاص دارد. تا آنجا که از میان ١١ نقاشى ١٠ اثر از همین مجموعه است؛ البته روایت‌هاى نقاش از این خاطرات، تنوع تصویرى و ساحت‌هاى معنایى وسیعى دارد و از «زمستان» گرفته تا مینیاتورهاى مچاله، چهره‌هاى دفرمه، عشاق دست نیافتنى حتى نقاشى نابى از «مادر» را در برمى‌گیرد؛ علاوه بر این، اثر معما از مجموعه «سال‌هاى آتش و برف» نیز روى دیوار خواهد بود.

هشت اثر این نمایشگاه در دو سال اخیر خلق شده‌اند و براى نخستین بار به تماشا درمى‌آیند؛ قدیمى‌ترین تابلوى حاضر، اثر «عشاق» است که در سال ٥٩ آفریده شده است. تابلوى دیگر، نقاشى معروف  «تک چهره مادر نقاش» است که آغاداشلو در سال ٦٠ با تکنیک گواش و مداد رنگى روى مقوا از مادرش به ثبت رسانده است.

نمایشگاه آیدین آغداشلو پس از افتتاحیه در عصر جمعه ٢٣ آبان، تا ٢١ آذر ماه در نگارخانه «اثر» واقع در خیابان ایرانشهر، خیابان برفروشان، رو به روى خانه هنرمندان، پلاک ١٦ دایر خواهد بود و علاقه‌مندان مى‌توانند یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ١١ تا ٢٠ و جمعه‌هاى غیر افتتاحیه ١٦ تا ٢٠ از این آثار دیدن کنند؛ ضمن اینکه گالری اثر شنبه‌ها تعطیل است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها