امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125311
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایشگاه بین المللی کتاب تهران دراین همایش توسط موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران معرفی می شود.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایشگاه بین المللی کتاب تهران دراین همایش توسط موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران معرفی می شود.

«راجا محمد عبدالله» مدیرعامل مرکز تجارت بین‌المللی سازمان همکاری اسلامی در مراسم افتتاحیه این همایش گفت: در جهان عرب و خاورمیانه بیش از 50 میلیون نفر از فعالان برجسته اقتصادی وجود دارند که گردش مالی آن ها در حدود 200 میلیارد دلار است، بنابراین جهان اسلام باید از این ظرفیت بیشترین استفاده را کسب کند.

وی با تاکید بر اهمیت «اتحاد اقتصادی در جهان اسلام»، اظهار داشت: این اتحاد اقتصادی می تواند روز به روز بیشتر شود و به کمک قربانیان جنگ های یک طرفه مانند قربانیان غزه بیاید.

مدیر عامل مرکز تجارت جهانی درادامه تجارت به شیوه مدرن را ازنیازهای جهان اسلام خواند وگفت: به چالش کشیدن دغدغه ها، تبادل ایده ها و راهکارها هدف ما در این همایش است.

محمد عبدالله تصریح کرد: کشورهای اسلامی نباید تنها به منافع خود فکر کنند بلکه به منظور کسب بخش بیشتری از اقتصاد جهانی باید اتحاد نظر و همبستگی داشته باشند.

در ادامه «عبدالرحیم حسن نقی» دبیرکل تجاری کشورهای عضو شورای همکاری خیلج فارس ، مالزی را یکی از کشورهای محبوب خود خواند و گفت: این کشور نشان داده است که به دنبال آینده ای بهتر است.

وی مهم ترین چالش اقتصادی کشورهای اسلامی را نبود انسجام و وفاق دانست و افزود: ما به تغییر دیدگاه و اصلاح استراتژی های بلندمدت نیاز داریم.

حسن نقی اضافه کرد: معتقدم کشورهای اسلامی می توانند رهبری اقتصاد جهان را در دست گیرند به شرط آن که بدانند نقش و جایگاه آنان در اقتصاد جهانی چیست و چه می خواهند.

وی همچنین تصریح کرد: آموزش و آینده پژوهی دو اصل ضروری برای گسترش تجارت کشورهای اسلامی است و این کشورها نباید تحت تأثیر کشورهای غربی باشند بلکه تنها باید الگوهای مثبت و موفق آن ها را کسب کنند.

وی با تأکید بر این که این نشست می تواند بر این موارد تمرکز داشته باشد، اظهار داشت: افزایش مهارت ها به ویژه در حوزه آموزش و فناوری هم از نکات مهمی است که باید مورد توجه کشورهای عضو قرار گیرد.

این نمایشگاه همزمان با سومین نمایشگاه آموزش عالی جهان اسلام و پنجمین نمایشگاه و همایش تجارت کشورهای اسلامی از امروز به مدت یک هفته در مرکز نمایشگاه‌های کوالالامپور برگزار شده است و10 شرکت ایرانی با هماهنگی شرکت بین المللی متاکو در پاویون ایران شرکت کرده اند.

در پنجمین نمایشگاه و همایش تجارت کشورهای اسلامی و نخستین نمایشگاه آموزش عالی جهان اسلام  که یکی از معتبرترین رویدادهای تجاری کشورهای جهان اسلام محسوب می شود، 1200 غرفه از مشارکت کنندگان کشورهای اسلامی حضوردارند.موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران برای معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و رایزنی جهت حضورناشران و مراکزفعال فرهنگی و علمی جهان اسلام دراین همایش حضوردارد. این نمایشگاه 23 آبان ماه به کارخود پایان می دهد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها