امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125312
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد درویش، مدیرکل آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام این مطلب گفت:  مراسم اهدای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد درویش، مدیرکل آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام این مطلب گفت:  مراسم اهدای جایزه کتاب سال محیط زیست یکشنبه 25 آبان در سازمان حفاظت از محیط زیست برپا است.

درویش با اشاره به این که مراسم اهدای جایزه کتاب سال برای نخستین بار برگزار می شود افزود: این اقدام گام موثری در ترویج فرهنگ کتابخوانی به شمار می رود و به منظور انگیزه بخشی به  ناشران و نویسندگان برای  پدیدآوردن کتب تخصصی محیط زیست صورت می پذیرد.

مدیرکل آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: برای انتخاب کتاب سال محیط زیست امسال از اوایل مهر فراخوانی منتشر کردیم و نویسندگان تا دهم آبان مهلت داشتند که آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند. در مهلت تعیین شده تعداد 150 اثر در گروه سنی کودک و نوجوان و 90 کتاب تخصصی به دبیرخانه  جشنواره ارسال و همزمان مرحله داوری کتاب ها آغاز شد. هیات داوران تمام تلاش خود را صرف کرده تا در موعد مقرر یک اثر را از بین 150 اثر فرستاده شده انتخاب و به علاقه مندان معرفی کند.

درویش ادامه داد: دکتر ابتکار امسال با اهدای لوح تقدیر و سکه شخصا برای ترویج نشر کتاب محیط زیستی اقدام می کند.

مدیر کل آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست همچنین تاکید کرد: نشر کتاب در حوزه های زیست محیطی مغفول مانده است و سازمان تلاش می کند با ترغیب نویسندگان خلا فرهنگی در این زمینه را برطرف کند.

درویش درباره دیگر اقدام های این سازمان برای ترویج فرهنگ کتابخوانی  گفت: همزمان با اهدای جایزه کتاب سال محیط زیست در ادارات کل 31 استان مراسم تقدیر از ناشران و نویسندگان زیست محیطی برگزار می شود.

درویش تصریح کرد: مراسم اهدای جایزه کتاب سال محیط زیست، در محل سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست با حضور مسئولان بلندپایه فرهنگی کشور، معاونان، مدیران کل، علاقه مندان به حوزه نشر و همچنین مولفان، ناشران و دیگر فعالان عرصه قلم در حوزه محیط زیست برگزار می شود
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار