امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125318
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
مقصود جباری تهیه‌کننده فیلم سینمایی آزادی مشروط صبح امروز در حاشیه بازدید خود از غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات ...

مقصود جباری تهیه‌کننده فیلم سینمایی آزادی مشروط صبح امروز در حاشیه بازدید خود از غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با اشاره به فیلم سینمایی آزادی مشروط گفت: این فیلم یک برش 72 ساعته از اتفاقاتی است که برای یک خانواده رخ می‌دهد و اعضای خانواده سعی برای حل مشکل را دارند که سرانجام این مشکل حل می‌شود.

وی افزود: «آزادی مشروط» فیلمی است که بخشی از آن در کانون اصلاح و تربیت فیلمبرداری شده است، چون متأسفانه بعد از وقایعی که در کانون اصلاح و تربیت رخ داد و یک سری مستندهایی ساخته و در شبکه‌های مختلف پخش شد که به همین دلیل کانون از آن روز به بعد، روود فیلمسازان را به آنجا نپذیرفت.

جباری تأکید کرد: در فیلم سینمایی «آزادی مشروط»، کانون اصلاح و تربیت طوری نشان داده می‌شود که به لحاظ بصری با واقعیت کانون اصلاح و تربیت تفاوت دارد و بهتر است.

وی عنوان کرد: نگاه ما در این فیلم نگاه مثبت و سازنده‌ای بود و تصور می‌کنم که کار در ژانر اجتماعی بسیار دشوار است، چون حجم سنگین کار روی فیلمنامه است و یکی از مهمترین و پرتنوع‌ترین موضوعات قابل پرداخت، موضوع اجتماعی است که نیاز جامعه است و ما هم سهمی داریم که باید آن را در قبال جامعه به درستی ادا کنیم.

این تهیه‌کننده سینما با اشاره به سیاه‌نمایی در برخی آثار اجتماعی سینمای ایران تأکید کرد: نشان دادن بزهکاری‌ها و ناهنجاری‌ها در جامعه توسط فیلم، مورد نیاز است، اما باید از زاویه هنر به این موضوع بپردازیم.

جباری تأکید کرد: مطمئناً سینما می‌تواند به مخاطب کمک کند که مخاطب در ذهن خود تجزیه و تحلیل مناسبی از اتفاقات جامعه ترتیب دهد.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی حرف‌های در گوشی خاطرنشان کرد: ناهنجاری‌ها را به گونه‌ای نشان ندهیم که خودمان زیر سؤال برویم، چرا که باید ناهنجاری‌ها را گوشزد کرد و از این موضوع به صورت مناسب بهره‌برداری کرد.

جباری گفت: دیدگاه من این است که هر چقدر درباره موضوعات اجتماعی کار کنیم باز هم جای کار داریم، زمانی جنگ بود و تعدادی از فیلمسازان به سمت سینمای جنگ رفتند، چون زمانه اقتضاد می‌کرد، کما اینکه در حال حاضر هم برخی فیلمسازان از جنگ صحبت می‌کنند که این ضرورت معقوله دفاع مقدس در جامعه را نشان می‌دهد.

تهیه‌کننده «آزادی مشروط» تصریح کرد: من فکر می‌کنم یکی از کارهای مهم ما برای کمک به مقوله فرهنگی کشور، روی آوردن به سمت آثاری است که به جوانان و مشکلات آنها چه در جامعه و در چه در بنیان خانواده می‌پردازد.

جباری تأکید کرد: قالب فیلم‌هایی که با مضمون اجتماعی ساخته می‌شود تأثیر مستقیم روی مخاطب دارد.

وی خطاب به فیلمسازان امروز سینما تأکید کرد: فیلمساز باید مراقب باشد و آگاه باشد که مخاطب ما در هر سن و طیفی تأثیر مستقیم می‌گیرد، پس باید به گونه‌ای واقعه اجتماعی را مطرح کرد که دور از شعار و بر مبنای صداقت قدم بردارد تا مخاطب بهتر و بیشتر با این دست فیلم‌ها ارتباط برقرار کند.

مقصود جباری در پایان با اشاره به سینمای دفاع مقدس اظهار داشت: من به سینمای دفاع مقدس علاقه دارم، اما الان ساز وکار ساخت فیلم با موضوع دفاع مقدس برای من فراهم نیست و در چند فیلمی هم که در گذشته به عنوان مدیر تلوید حضور داشتم سختی‌های آن را دیده‌ام اما درنهایت وقتی فیلمی ساخته می‌شود شیرین و رضایت‌بخش است، چون گوشه‌ای از تاریخ این مملکت، رشادت‌ها و شهادت را به تصویر می‌کشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها