امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125328
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایون امیرزاده گفت: در نخستین دوره جشنواره روستاهای دوستدار کتاب پنج روستا برگزیده و پنج روستا تقدیر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایون امیرزاده گفت: در نخستین دوره جشنواره روستاهای دوستدار کتاب پنج روستا برگزیده و پنج روستا تقدیر می‌شود. معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد از این ده روستا تجلیل می‌کند و در قالب اهدای کتاب، به پنج روستای برگزیده ده میلیون تومان و به روستاهای قابل تقدیر هفت میلیون تومان کتاب اهدا می‌شود.

وی متذکر شد: ما در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب به انحاء مختلف از روستاهای برگزیده و تقدیری حمایت می‌کنیم و علاوه بر ارائه اختصاص این اعتبارت برای تشویق دوستدارن کتاب برنامه‌های دیگری هم داریم.

وی در باره دیگر حمایت‌ها گفت: هر سال نمایشگاه‌های متعدد استانی در کشور برگزار می‌شود که در این نمایشگاه‌ها به دانش‌آموزان روستاهای برگزیده و تقدیری در استان مربوطه بن خرید کتاب اهدا میشود تا بتوانند کتاب‌های مورد نظر خود را تهیه کنند.

امیرزاده در ادامه گفت: علاوه بر اهدای بن کتاب به دانش‌آموزان روستاهای برگزیده و تقدیری، به دانشجویان این روستاها که در دانشگاه‌های مختلف کشور تحصیل می‌کنند بن کتاب تعلق خواهد گرفت.

او در پایان اظهار کرد: معاونت امور فرهنگی ارشاد مبتکر طرح جشنواره روستاهای دوستدار کتاب بوده است تا از رهگذر آن به توسعه کتابخوانی در روستاها کمک شود. این معاونت علاوه بر تامین هزینه جوایز روستاهای برگزیده و تقدیری دوستدار کتاب، هزینه‌های برگزاری این جشنواره را نیز برعهده دارد و نهادهای دیگر  در این جشنواره بیشتر برای تسریع و تسهیل کار هم کاری می‌کنند و موظف به تامین هزینه‌ها نیستند.

همچنین مرضیه مرآت‌نیا، دبیر اجرایی نخستین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب با اعلام این خبر، توضیح داد: ستاد برگزاری نخستین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب، برای ایجاد فرصت حضور حداکثری روستاها و مناطق محروم کشور در این جشنواره مهلت ارسال طرح‌ها را تا نیمه آذر تمدید کرد.

وی افزود: به این ترتیب دبیرخانه مرکزی و دبیرخانه‌های استانی موظفند تا 15 آذر طرح‌های علاقه‌مندان به حضور در این رویداد فرهنگی را دریافت کنند.

به گفته مرآت‌نیا، پیش از این مهلت ارسال آثار به جشنواره روستاهای دوستدار کتاب 24 آبان تعیین شده بود.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها