امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125334
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
امین‌الله رشیدی خواننده و آهنگساز پیشکسوت کشورمان عصر امروز در بازدید از نمایشگاه مطبوعات و حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره ...

امین‌الله رشیدی خواننده و آهنگساز پیشکسوت کشورمان عصر امروز در بازدید از نمایشگاه مطبوعات و حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره فعالیت این روزهای خود در عرصه موسیقی گفت: من خیلی پرکار هستم و کار روزانه من نویسندگی و آهنگسازی است.

وی با اشاره به اشعار سعدی گفت: سعدی (ره) در کتاب کلیات خود خطاب به حاکمان آن زمان توصیه می‌کند که هنرمند را نیکو نگه دارند تا بی‌هنران راغب شوند و مملکت کمال بگیرد. چرا که کمال مملکت به فرهنگ و هنر مملکت ربط دارد و افتخار ما به فرهنگ کهن و ایران معاصر است.

رشیدی در ادامه از جدیدترین آثار خود خبر داد و گفت: من در حدود 50 قطعه جدید موسیقایی ساختم که عطر و بوی آهنگ‌های دهه 30 و 40 را دارد و در مصاحبه‌هایم هم می‌گویم که دستم پر است چرا که در زمانی که خلاقیت در موسیقی مرده من موسیقی تولید می‌کنم.

این خواننده پیشکسوت خاطرنشان کرد: من هم موسیقی پاپ گوش می‌دهم و هم سنتی یعنی اینها در یک بازار ناموزونی منتشر می‌شوند که من بعضی اوقات حرصم می‌گیرد.

رشیدی تاکید کرد:‌من وقتی موسیقی‌های جدید را در کشور می‌شنوم می‌بینم که اینها در راستای تحقیر شنونده است و نسل جوان با شنیدن این گونه موسیقی در حال تخریب قرار دارد.

رشیدی ادامه داد: در حال حاضر جوانان ما در موسیقی می‌خواهند زود کنسرت بدهند و به سرعت روزی 10 آهنگ منتشر می‌کنند که به دل آدم نمی‌نشیند.

این آهنگساز پیشکسوت در بخشی دیگری از گفت‌وگوی خود با خبرنگار موسیقی فارس عنوان کرد: همه شئون کشور ما اعم از ادبیات، ورزش و به خصوص موسیقی با سیاست آمیخته شده که این موضوع در بحث هنر اتفاق ناخوشایندی است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها