امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12535
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آلمانی‌ »فرانکفورترآلگماینه»، «هانس پیتر فریدریش» وزیر کشور آلمان شمار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آلمانی‌ »فرانکفورترآلگماینه»، «هانس پیتر فریدریش» وزیر کشور آلمان شمار افرادی که از این کشور برای مبارزه با دولت سوریه به این کشور رفته‌اند، 50 نفر اعلام کرد. وی گفت که از دیگر کشورهای اروپایی هم شماری به سوریه رفته‌اند که احتمالا شمار آنها بیشتر از آلمانی‌هاست.

فردریش با تاکید بر اینکه این افراد خطری برای اروپا هستند گفت: «آنها به سوریه می‌روند و در آنجا قتل را می‌آموزند و وقتی که به اروپا بازگشتند، به وسیله آن می‌توانند نفرت خود را به نمایش بگذارند و بمب ساعتی بسازند.»

این در حالی است که شمار سلفی‌هایی که در آلمان فعالیت می‌کنند، در سال گذشته بیشتر شده است. گزارش سازمان حفاظت از قانون اساسی آلمان نیز این موضوع را تائید می‌کند.

«مانوئل والس» وزیر کشور فرانسه دیگر مقام اروپایی است که اذعان کرد که بیش از 600 نفر از اتباع کشورهای اروپایی برای جنگ با ارتش سوریه به این کشور رفته‌اند.

پیش از این نیز مرکز مطالعات بین‌المللی لندن نیز در گزارشی اعلام کرده بود که 600 شبه نظامی از کشورهای اروپایی در کنار 5500 فرد مسلح خارجی دیگر در سوریه حضور دارند.

در همین راستا نمایندگانی از کشورهای عربی و اروپایی به طور محرمانه به دمشق رفته‌اند تا از سرنوشت اتباع خود که به گروه‌های تروریستی مسلح در سوریه پیوسته‌اند، مطلع شوند.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار