امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125357
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۱
تعداد بازدید: 36
پرویز سروری کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در حاشیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و ...

پرویز سروری کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در حاشیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت مذاکرات و آینده آن با بیان اینکه در مذاکرات هسته‌ای دو نگاه وجود دارد گفت: نگاه اول این است ما از موضع اقتدار وارد مذاکرات شویم و بدانیم که دست پری برای چانه‌زنی با طرف مقابل داریم زیرا هم در منطقه و عرصه بین‌الملل تعیین‌کننده هستیم و هم به عنوان یک بازیگر فعال منطقه‌ای و بین‌المللی حضوری مثبت داریم. وی افزود: ضمن اینکه حضور مردم در همه عرصه‌‌های موثر نظام هم ظرفیت بزرگی را برای چانه‌زنی در عرصه بین‌المللی ایجاد کرده و گذر انقلاب از فراز و نشیب‌های تند سیاسی این امر را نشان داده که نظام اسلامی ایران نظامی پایدار است.

این کارشناس سیاسی در درباره نگاه دوم موجود در مذاکرات هسته‌ای تصریح کرد: بعضی افراد نسبت به ظرفیت‌های موجود نظام اسلامی درک درستی ندارند و نتیجه آن می‌شود که از موضع ضعف وارد مذاکرات می‌شوند، البته ما تیم مذاکره‌کننده را همانطور که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند تیم قابلی می‌دانیم و معتقدیم که با هدایت‌های ایشان و رعایت خطوط قرمز نظام از سوی تیم مذاکراتی، ما به نتیجه لازم و البته به نفع جمهوری اسلامی ایران خواهیم رسید.

سروری با انتقاد از مذاکرات با دشمن از موضع سازش اظهار داشت: عده‌ای در داخل کشور هستند که می‌خواهند با موضع سازش و ذلت از دشمن در مذاکرات هسته‌ای امتیاز بگیرند در حالیکه باید بدانیم که دشمن امتیازی به این افراد نخواهد داد.

عضو سابق شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: کنگره آمریکا موضع مخالفت با دولت را در مذاکرات هسته‌ای برای کمک به تیمش اتخاذ کرده تا دست دولتش را برای چانه‌زنی در مذاکرات هسته‌ای باز کند ولی متأسفانه در ایران اعلام می‌شود که باید چند تابلوی ضدآمریکایی را جمع کرد تا به مذاکرات لطمه‌ای وارد نشود یعنی اینکه با این حرکت دست تیم مذاکره‌کننده ایرانی توسط خود ایرانیان بسته می‌شود.

سروری در پایان با تاکید بر اینکه اگر اظهارات رهبر معظم انقلاب در مذاکرات هسته‌ای نبود تا این حد پیشرفت نمی‌کردیم گفت: رهبر معظم انقلاب با فرمایشات خود قدرت چانه‌زنی ایران و تیم مذاکره‌کننده را افزایش دادند و باید بدانیم که تنها با نگاه مقاومت و از موضع اقتدار و قدرت است که می‌توانیم به حقوق مسلم خود برسیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها