امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125362
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۱
تعداد بازدید: 51
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - فتانه غلامی: وزارت دارایی آمریکا «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور برکنار شده یمن پس از انقلاب 2011 و 2 رهبر برجسته ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - فتانه غلامی: وزارت دارایی آمریکا «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور برکنار شده یمن پس از انقلاب 2011 و 2 رهبر برجسته جنبش انصارالله یمن را تحریم کرده‌ است و دلیل آن را تهدید مستقیم یا غیرمستقیم امنیت و صلح یمن از سوی این افراد عنوان کرده است.

این تحریم‌ها با نبرد انصارالله و کمیته‌های مردمی و انقلابی با عناصر القاعده که در چندین استان یمن در حال توسعه جایگاه خود هستند، همزمان شده که همین امر موجب تردید درباره اهداف اعلامی واشنگتن از این تحریم‌ها می‌شود.

القاعده یمن که ساخته و پرداخته آمریکا است، همواره ثابت کرده در شرایط دشوار به داد همپیمانان خود می‌رسد لذا در پی پیروزی اخیر انقلابیون در صنعا، القاعده بار دیگر وفاداریش به منافع آمریکا در یمن را به نمایش گذاشت و در استانهای مختلف به مقابله با انصارالله و کمیته‌های مردمی انقلاب پرداخت.

در چنین شرایطی، حمایت آمریکا از این تروریست‌ها علیه انقلابیون کاملا طبیعی به نظر می‌رسد. هرچند که در ادامه بازی زرگری خود، هواپیماهای بدون سرنشینش را روانه استانهای جنوبی یمن می‌کند و به بهانه هدف‌گیری القاعده، شماری از شهروندان جنوبی را به قتل می‌رساند و در این میان گاه مهره‌های خود را نیز قربانی می‌کند.عدم هدف قرار دادن تروریست‌های القاعده در مناطقی که در حال نبرد با انصارالله هستند، این مسئله را ثابت می‌کند.

کارشناسان سیاسی نیز بر این باورند که این تحریم‌ها، بویژه تحریم شخصیت‌های انقلابی جنبش انصارالله تلاش آمریکا برای کاستن فشار مستمر انصارالله بر القاعده است؛ انصاراللهی که در اغلب جبهه‌‌های نبرد در استانهای یمنی، در حال دفاع از مردم این کشور است.

حتی پارلمان یمن، این اقدام شورای امنیت سازمان ملل را دخالت آشکار در امور این کشور دانسته و خواستار توقف این دخالت‌ها شده است.به همین دلیل است که اعمال تحریم‌هایی این چنین از سوی کارشناسان تلاش عجیب آمریکا برای بقایای القاعده در یمن خوانده می‌شود.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها