امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125366
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «سی بی اس» در ایالت آلاسکای آمریکا، مرکز تحقیقاتی «مور» به تازگی نظرسنجی را در سطح ایالت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «سی بی اس» در ایالت آلاسکای آمریکا، مرکز تحقیقاتی «مور» به تازگی نظرسنجی را در سطح ایالت آلاسکا برگزار کرده که ضمن آن از مردم این ایالت درباره تجزیه آلاسکا از ایالات متحده آمریکا پرسیده است.

بنا بر این گزارش، این نظرسنجی درباره مسائل مختلفی از جمله رقابت‌های انتخاباتی اخیر سنا و اقدام کنگره ایالتی آلاسکا در خصوص منع ماریجوانا و همچنین تجزیه آمریکا انجام شده است.

نتایج این نظرسنجی از این امر حکایت دارد که 27 درصد از مردم آلاسکا موافق جداشدن از ایالات متحده هستند که در این میان جمهوریخواهان با 37 درصد سهم بیشتری را در مقایسه با دموکرات‌ها به خود اختصاص داده‌اند.

این در شرایطی است که در برخی از مناطق آلاسکا، تعداد موافقان این طرح به حدود 50 درصد نیز می‌رسد. برای مثال در «مات‌سو ولی»، «شبه جزیره کنای»، «کودیاک»، «والدز» و «کوردووا» حدود 42 درصد از مردم خواهان جدایی آلاسکا هستند که البته جمهوریخواهان بیشتر در این مناطق ساکن هستند.

در بخش جنوب شرقی آلاسکا، 33 درصد از پرسش‌شوندگان موافقت خود را با طرح جدایی از ایالات متحده اعلام کرده‌اند. در مناطق غیرشهری تعداد افراد کمتری و در حدود 17 درصد اعلام آمادگی کرده‌اند.

موضوع تجزیه آلاسکا از ایالات متحده آمریکا در سال 1973 با ارائه طرح «جو واگلر» موسس حزب استقلال آلاسکا مطرح شد. وی در آن زمان تلاش کرد تا حمایت تعداد کافی از مردم این ایالت برای جداشدن از دولت فدرال و اعلام استقلال آلاسکا را بدست آورد. اما این طرح از آن زمان تا کنون هنوز به سرانجام نرسیده است.

کنجکاوی «ایوان مور» موسس مرکز تحقیقاتی مور درباره موضوع تجزیه و جدایی از ایالات متحده زمانی به اوج خود رسید که موسسه رویترز نیز یک نظرسنجی مشابه را در سراسر آمریکا برگزار و نتایج آن توسط خبرگزاری رویترز منتشر شد. در آن نظرسنجی حدود 24 درصد از مردم آمریکا اعلام کرده بودند که موافق طرح تجزیه ایالات متحده هستند.

خبرگزاری رویترز نیز این نظرسنجی را پس از مطرح شدن همه پرسی استقلال اسکاتلند از بریتانیا برگزار کرده بود که البته آن همه پرسی با رأی منفی 55 درصد از مردم به سرانجام نرسید.

نظرسنجی موسسه مور در تاریخ 26 تا 30 سپتامبر (4 تا 8 مهرماه) در میان 750 نفر از مردم سراسر ایالت آلاسکا انجام شده بود.
انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها