امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125368
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک منبع رسمی سوری درباره محتوای طرح «تعلیق درگیری» که «استفان دی میستورا» فرستاده ویژه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک منبع رسمی سوری درباره محتوای طرح «تعلیق درگیری» که «استفان دی میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، آن را مطرح کرده بود، تأکید کرد این طرح فقط منحصر به محله‌های شهر حلب است نه «ریف حلب».

روزنامه «الوطن» سوریه به نقل از این منبع نوشت، این طرح شامل ریف حلب نیست؛ چرا که ارتش سوریه در این منطقه عملیات خود را برای مبارزه با گروه‌های تروریستی ادامه می‌دهد.

وی با بیان این مطلب افزود: این طرح فقط درباره شهر حلب است؛ جایی که ارتش در حال حاضر عملیات گسترده‌ای را در آن آغاز نکرده است.

این منبع ادامه داد، در صورتی که ارتش سوریه این طرح را در پیش بگیرد، وضع مشابهی با رخدادهای حمص خواهد داشت که در واقع با هدف بازگرداندن امنیت به این شهر خواهد بود و این مسئله ناشی از اهمیت شهر حلب و تأکید دولت برای حفظ سلامت افراد غیرنظامی این شهر است.

وی در پایان تأکید کرد که اصطلاح تعلیق درگیری به معنای نادیده گرفتن هر گونه نقض این طرح از سوی افراد مسلح نیست و ارتش سوریه نیز هر گونه تیراندازی یا حمله را به هر شیوه‌ای که مناسب بداند پاسخ خواهد داد.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها