امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125370
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۱
تعداد بازدید: 38
محمد رضا پور ابراهیمی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جزئیات جلسه دیشب شورای پول و اعتبار، اظهارداشت: ...

محمد رضا پور ابراهیمی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جزئیات جلسه دیشب شورای پول و اعتبار، اظهارداشت: یکی از مصوبات جلسه روز گذشته شورا برای صنعت طلا بود زیرا مدتی است این صنعت از رونق افتاده است.

وی افزود: تصویب شد کسانی که شمش طلا وارد می‌کنند، بدون اینکه تحویل ارز حاصل از آن را ضمانت بدهند و یا معادل شمش آن را وارد کنند، می‌توانند به صادرات آن هم اقدام کنند.

عضو ناظر شورای پول و اعتبار گفت: پیش از این صادرات طلا منوط به این است که صادرکننده ارز حاصل را به بانک مرکزی بفروشد و یا تعهد دهد معادل آن را شمش طلا وارد کند؛ این مصوبه موجب رونق کسب و کار صنعت طلا خواهد شد و افراد با محدودیت و موانع کمتری می‌توانند فعالیت می‌‌کنند.

پور ابراهیمی با اشاره به مزایای اقتصادی این مصوبه افزود: اجرای این مصوبه، ایجاد شفافیت در صنعت طلا و صادرات واردات آن و دریافت بهتر مالیات بر ارزش افزوده و تعرفه واردات طلا را در پی خواهد داشت.

وی اظهارداشت: مباحث دیگری مطرح شد که به کمیسیون‌های شورای پول و اعتبار ارجاع شد.
انتهای پیام/
   
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها