امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125375
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۱
تعداد بازدید: 17
محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: وزارت علوم به عنوان ...

محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: وزارت علوم به عنوان متولی اصلی آموزش عالی کشور باید در دولت از اهمیت خاصی برخوردار باشد.

وی افزود: با ضریب اهمیتی که این وزارتخانه دارد ما مشاهده می‌کنیم که آخرین وزارتخانه‌ای بود که صاحب وزیر شد. در حال حاضر نیز با معرفی گزینه جدید ظاهراً دولت قصد همکاری مناسب و برطرف کردن نگرانی‌های مجلس را ندارد.

حیدری خاطرنشان کرد: با گزینه‌هایی که دولت برای وزارت علوم مطرح می‌کند شائبه‌ای باقی نمانده است که وزارت علوم را سهمیه یک طیف خاص سیاسی می‌داند. حال یا این موضوع موضع خود دولت است و یا فشار جریان‌های سیاسی باعث این شده است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی، گفت: نتیجه برخورد این‌چنینی دولت با وزارت علوم قطعاً آسیب خوردن مبانی علمی کشور و سامان نگرفتن وزارت علوم است.

حیدری با اشاره به خاطراتی که از آشتیانی در خصوص بسیج و بسیج دانشجویی وجود دارد گفت:‌ ما در کتاب خاطرات معین بخشی از خاطرات آشتیانی را  درباره بسیج مشاهده می‌کنیم که این موضوع را به ذهن متبادر می‌سازد که وی نسبت به بسیج دچار شبهه است.

وی در ادامه گفت: بسیج دانشجویی به دستور امام خمینی (ره) و در حقیقت به دستور ولی‌فقیه تشکیل شده است و بعدها نیز در مجامع رسمی از جمله مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و به قانون تبدیل شده است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی افزود: به لحاظ عملی نیز جریان بسیج دانشجویی به عنوان فراگیرترین تشکل دانشجویی در دانشگاه‌ها منشأ اثر بوده است.

وی افزود: توقع ما از رئیس‌جمهور و آشتیانی این است که موضع رسمی‌شان را نسبت به بسیج دانشجویی قبل از جلسه رأی اعتماد مطرح کنند چرا که خاطراتی که از آشتیانی وجود دارد حکایت از نگاه خاص وی به بسیج دانشجویی دارد.

حیدری در پایان خاطرنشان کرد: بسیج دانشجویی از هیچکدام از سخنان و دستورات امام خمینی(ره) کوتاه نمی‌آید. بسیج دانشجویی به دست دولت یا وزیر خاصی تشکیل نشده است که حال بخواهد برداشته شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها