امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۲۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125378
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدنبی حبیبی دبیر کل حزب مؤتلفه با حضور در غرفه خبرگزاری در بیستمین نمایشگاه ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدنبی حبیبی دبیر کل حزب مؤتلفه با حضور در غرفه خبرگزاری در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات درباره معرفی وزیر علوم جدید از سوی دولت اظهار داشت: بنده شناختی از سوابق وزیر علوم معرفی شده ندارم کما اینکه با وزیر علوم معرفی شده قبلی نیز که نتوانست از مجلس رأی بگیرد آشنایی چندانی نداشتم اما برای اینکه بتوانیم نظرات خود را اعلام کنیم اطلاعات لازم را کسب می‌کنیم و پس از ‌آن موضع می‌گیریم از این رو فعلاً ارزیابی خاصی از این موضوع ندارم.

حبیبی درباره اظهارنظر حجاریان درباره عقلانی شدن رفتار ائمه پس از قیام عاشورا گفت: آقای حجاریان و  دوستان همفکرش گاهی مطالبی می‌گوید که در عرف ادبیات و باورهای مورد قبول مردم نیست، من اطلاع دارم که ایشان در خانواده متدین به اهل بیت بوده است اما چطور می‌شود که گاهی حرف‌های خارج از عرف‌های معمول می‌گوید شاید شگرد سیاسی باشد.

دبیر کل حزب مؤتلفه درباره علت این شگردهای سیاسی تصریح کرد: نیت افراد را خدای متعال می‌داند اما این موضوعات از خبط‌های دینی و سیاسی و تاریخی است و آقای حجاریان ظاهراً ابایی از ارتکاب این خطاها ندارد.

وی با بیان اینکه در دوران حاکمیت دوم خردادی‌ها هم در مجلس و هم در دولت از این تفسیرها زیاد صورت می‌گرفت، به نظر اصلاح‌طلبان مبنی بر اعمال خشونت در دوران صدر اسلام و تکرار آن خشونت در روز عاشورا اشاره کرد و یادآور شد: این صحبت‌ها هیچ پایه علمی و تاریخی ندارد و برخلاف واقعیت‌های موجود است اما مشخص نیست چرا از سوی برخی‌ها در فضای مطبوعاتی کشور باب می‌شود.

حبیبی اظهار داشت: اخیراً می‌گویند امام حسین (ع) با عمرسعد مذاکره کرده است، ممکن است در مقطعی امام معصوم مذاکره‌ای کرده باشد که در مقطع دیگری امام معصوم دیگری آن نوع مذاکره را در شرایط جدید مردود بداند.

دبیر کل حزب مؤتلفه ادامه داد: تحلیلی که آقای حجاریان از عاشورا و صدر اسلام می‌دهد جز اینکه تنفر مردم را از خودشان افزایش دهند نکته دیگری ندارد.

وی در ادامه در خصوص دیدارهای حزب مؤتلفه با جبهه پایداری توضیح داد: بنای ما اصولاً این است که مذاکره بین تشکل‌های اصولگرا یک کار لازم است و معتقدیم مذاکره نکردن و ارتباط نداشتن یک اقدام نادرست سیاسی محسوب می‌شود بنابراین از هر ملاقاتی با تشکل‌های مختلف اصولگرا استقبال می‌کنیم.

حبیبی افزود: هیچ تشکلی اصولگرای شناخته شده‌ای از این قاعده مستثنی نیست از این رو اصولگرایان باید با هدف تقویت همگرایی بین خود از هیچ ارتباط و رایزنی ابایی نداشته باشند.

دبیر کل حزب مؤتلفه درباره جزئیات این دیدار خاطرنشان کرد: درباره جزئیات این دیدار بعداً صحبت خواهیم کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار