امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12541
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 161
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، حزب «ینی آذربایجان» حزب حاکم در جمهوری آذربایجان در پنجمین کنگره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، حزب «ینی آذربایجان» حزب حاکم در جمهوری آذربایجان در پنجمین کنگره خود در روز جمعه از تصمیم گیری در خصوص اعلام نامزدی "الهام علی‌اف" رئیس‌جمهوری کنونی این کشور برای دور بعدی انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور که قرار است در ماه اکتبر برگزار شود، خبر داد.

در جریان این کنگره که از روز جمعه آغاز شده، قرار است مسائلی همچون تمدید رهبری علی‌اف در حزب «ینی آذربایجان»، انتخاب اعضای شورای سیاسی حزب متشکل از 90 نفر، شورای اجرایی متشکل از 21 نفر و کمیسیون کنترل متشکل از 15 نفر مورد بررسی قرار گیرد.

این حزب در پایان نشست روز گذشته خود با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اعضای آن با اتفاق آراء با نامزدی  مجدد الهام علی‌اف برای پست ریاست‌جمهوری آذربایجان موافقت کرده‌اند.

حزب «ینی آذربایجان» بزرگترین حزب سیاسی در جمهوری آذربایجان است که در سال 1992 تاسیس شده و تقریبا حدود 600 هزار عضو دارد. این حزب در مجلس ملی آذربایجان (پارلمان کشور) 72 نماینده داشته و حزب حاکم محسوب می‌شود.

علی‌اف از اکتبر سال 2003 تاکنون قدرت را در جمهوری آذربایجان در دست دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار