امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۲۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125411
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمد‌حسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در غرفه

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمد‌حسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در پاسخ به سوالی مبنی بر برآورد خود از مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای 1+5 گفت: مسئله‌ای که من مطرح می‌کنم با توجه به اخباری است که از مذاکرات اخیر علنی شده است. بر اساس این اخبار مسئولین ما تاکید کرده‌اند که چارچوب‌های تعیین شده و خطوط قرمز را رد نخواهند کرد.

وی ادامه داد: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تاکید کرده که تمام حقوق هسته‌ای کشور را استیفا نموده و به دنبال لغو تمامی تحریم‌هاست نه لغو برخی از تحریم‌ها.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با امیدوار‌کننده خواندن اظهارات مسئولان تیم مذاکره‌کننده کشورمان تصریح کرد: اما چه کنیم که در مقابل کدهایی وجود دارد که می تواند ما را نگران کرده و دغدغه‌مند سازد؛ این کدها همان روایت طرف مقابل از مذاکرات است.

وی افزود: ما حق داریم همانطور که نسبت به فرزندان انقلاب خوشبین هستیم نسبت به طرف مذاکره‌کننده غربی بدبین باشیم و نمی‌توانیم بدبینی خود را نسبت به کسانی که بارها اعلام کرده‌اند اساسا هیچگونه حق غنی‌سازی‌ای را برای ایران به رسمیت نمی‌شناسند و خواستار برچیده شدن تمام تاسیسات هسته‌ای ما هستند پناه کنیم.

صفار هرندی با اشاره به اظهارات برخی مقامات غرب درباره پرونده هسته‌ای ایران گفت: تصویر طرف غربی از آینده مذاکرات این است که پس از حل مسئله هسته‌ای تازه به سراغ پرونده‌های جدید می‌روند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: چون طرف مقابل مذاکره‌کننده ما در سوابق خود نشان داده که نااهل و نابکار است گمان ما نیز این خواهد بود که ملت باید با حساسیت و نگرانی مذاکرات را دنبال کرده و دعا کند که مذاکره‌کنندگان در گرفتن حقوق ملت موفق باشند.

وی با تاکید بر اینکه ما در مذاکرات خواستار لغو همه تحریم‌ها هستیم و به کمتر از این رضایت نمی‌دهیم تصریح کرد: این مسئله خواست همه مردم ماست و نمود وعده‌ای است که مذاکره‌کنندگان در ابتدای ورود به مذاکره داده‌اند.

صفار هرندی اضافه کرد: البته کشور ما معطل برداشتن تحریم‌ها نیست و اگر طرف غربی سر ناسازگاری با ملت ما داشت مردم ما راه برخورد با آنها را از طریق اقتصاد مقاومتی و ایجاد ارتباط با دولت‌هایی که زیر بیرق دولت‌های زورگو نیستند، ایجاد خواهد کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار