امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125420
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محمد حسین‌زاده بحرینی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در نطق میان ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محمد حسین‌زاده بحرینی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (21 آبان ماه 93) گفت: پیوند زدن مدیریت اقتصاد کشور به نتیجه مذاکرات هسته‌ای به هیچ وجه عاقلانه نیست و تأکید مقام معظم رهبری نیز بر همین بوده و هست.

وی افزود: مهمترین پیام سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری این است که اقتصاد ایران باید از درون تقویت شود و مسائلی همچون مذاکرات، مسائل درونی نیست.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: البته در عرصه مذاکرات باید با جدیت تلاش کرد اما پیوند زدن زندگی و معیشت مردم با نتایج اینگونه مذاکرات به هیچ وجه معقول نیست.

بحرینی اظهار داشت: یکی از جدی‌ترین مشکلات اقتصاد ایران این است که بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی، کارخانجات و مزارع ما به دلیل اینکه در بحث سرمایه در گردش در مضیقه هستند بخش قابل توجهی از ظرفیت تولیدی آنها تعطیل شده است.

وی افزود: نظام بانکی کشور باید در خدمت تولیدکننده باشد، فاجعه‌ای که امروز در ایران اتفاق افتاده این است که نظام بانکی بر تولید‌کننده مسلط  شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: هر نظام اقتصادی که بانک‌ها در آن به جای خدمتگزاری به بخش تولید بر آن مسلط باشند آن اقتصاد به جایی نخواهد رسید. وظیفه نظام بانکی این است که منابع مورد نیاز واحدهای تولیدی را به صورت آسان و البته قانونمند و با حفظ منافع سپرده‌گذاران در اختیار واحدهای تولیدی قرار دهد.

بحرینی خاطر نشان کرد: من در نامه‌ای به رئیس‌جمهور عنوان کردم که آقای رئیس‌جمهور مواظب باشید بانک‌ها زمینتان نزنند. اگر نظام تولیدی کشور سر و سامان پیدا نکند دولت و مجلس با مشکل مواجه می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار