امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125430
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عباسعلی کدخدایی مشاور دبیر شورای نگهبان با حضور در غرفه

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عباسعلی کدخدایی مشاور دبیر شورای نگهبان با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در پاسخ به سوالی درباره برخی شبهه‌افکنی‌ها نسبت به شورای نگهبان و ادعای حذف جریان‌های سیاسی توسط این شورا از گردونه رقابت‌ها گفت: این حرف مبنای صحیحی ندارد زیرا همه نظام‌های سیاسی تمهیداتی را برای انجام رقابت‌های انتخاباتی خود دارند.

وی اظهار داشت: نظام‌های مختلف سیاسی تلاش می‌کنند در پروسه انتخابات افرادی را تائید کنند که در چارچوب‌های تعریف شده آن نظام فعالیت می‌کنند.

کدخدایی با تاکید بر اینکه هیچ نظام سیاسی‌ای اجازه نمی‌دهد کسانی که قصد براندازی دارند وارد عرصه انتخاباتی شوند تصریح کرد: در ایران نیز بر اساس قانون اساسی نظارت قانونی وجود دارد و قصد این نیست که از حضور سلیقه‌های مختلف در انتخابات جلوگیری شود.

مشاور دبیر شورای نگهبان با اشاره به برگزاری بیش از 30 انتخابات از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون افزود: در انتخابات گذشته شاهد بودیم که گروه‌های مختلف سیاسی جامعه ما حضور فعالی در انتخابات داشته‌اند و همه اینها شاهدی قوی است که نظام جمهوری اسلامی هیچگاه داوری پیش از موعد درباره انتخابات نداشته است.

کدخدایی تصریح کرد: به هر حال کسانی می‌توانند در چارچوب نظام سیاسی ایران فعالیت کنند که شاخص‌های مورد‌نظر را داشته باشند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه برخی شبهه‌ای را درباره عدم اعلام دلیل رد صلاحیت افراد به خود آنها مطرح می‌کنند گفت: این یک دروغ شاخدار است زیرا ما طبق قانون نتایج بررسی‌ها را به وزارت کشور و فرمانداری‌ها اعلام می‌کنیم و از همان طریق نتایج به افراد اعلام می‌شود و اگر در این راستا اعتراضی وجود داشت می‌توانند آن را به دفاتر شورای نگهبان یا دفتر مرکزی شورا اعلام کنند.

مشاور دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: من فردی را می‌شناسم که پس از عدم تائید صلاحیت با 11 نفر از اعضای شورای نگهبان صحبت کرده و دلایل عدم تائید صلاحیت برای وی ذکر شده است اما این فرد بلافاصله بیرون آمده و اعلام کرده که دلایل را به من اعلام نکرده‌اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار