امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125433
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، ...

حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از احتمال تبانی سازمان محیط زیست با شرکت کنترل کیفیت هوای تهران برای اعلام آمار نادرست هوای پایتخت خبر داد.

وی در بیان توضیح بیشتر در این زمینه گفت: باخبر شده‌ایم که سازمان محیط زیست و شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تبانی آنالیزی برای هوای تهران ارائه می‌کنند که این آمار مطابق سیاست‌گذاری‌های سازمان محیط زیست است و مبنای کارشناسی و علمی ندارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس از لزوم نظارت دقیق مجلس و سازمان‌های نظارتی در زمینه بررسی کیفیت هوای شهرها سخت گفت و افزود: باید نظارت به گونه‌ای باشد که هوا به صورت کارشناسی شده و درست به اطلاع مردم رسانده شود که در این زمینه مجلس می‌تواند با نظارت عملکرد دستگاه‌ها را مورد سنجش قرار دهد.

موسوی‌نژاد با بیان اینکه در کشور هیچ اقدامی برای بهبود وضعیت کیفیت هوا انجام نشده است، تصریح کرد: ما در جلسه پیشین خود با مسئولان سازمان محیط زیست و استاندارد نگرانی خود را اعلام کردیم و بر این نکته هم تأکید کردیم که باید نظارت به گونه‌ای باشد تا آمار نادرست در اختیار مردم قرار نگیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به تحقیق و تفحص نمایندگان پیرامون بنزین هم اشاره کرد و گفت:‌ ما در این تحقیق و تفحص بر روی این مسئله ذکر شده تمرکز کرده و آن را پیگیری خواهیم کرد.

موسوی‌نژاد همچنین از دستگاه‌های نظارتی خواست به این مسئله حساس بوده و اجازه تکرار چنین اتفاقاتی را ندهند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها