امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125445
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدصادق کوشکی فعال سیاسی و استاد دانشگاه در غرفه

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدصادق کوشکی فعال سیاسی و استاد دانشگاه در غرفه < strong>پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها حضور یافت.

کوشکی درباره چرایی رفتارهای رادیکالی دولت در زمینه معرفی وزیر علوم اظهار داشت: من به عنوان یک معلم دانشگاه سوالم از آقای روحانی این است که خیلی از دانشگاهیان برای رای آوردن شما تلاش کردند و شما نیز همیشه خود را دانشگاهی و دوستدار علم معرفی کرده‌اید اما آیا نمی توانید فردی مانند طیب‌نیا وزیر اقتصاد یا قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت را معرفی کنید؟

این استاد دانشگاه با بیان اینکه آیا دانشگاهیان چیز زیادی می‌خواهند که انتظار دارند فردی همچون طیب‌نیا و یا قاضی‌زاده هاشمی وزیرشان شود، افزود: اگر این امر مطالبه زیادی است به ما بگویند. وزیری که می‌آید و سمت و سوی دانشگاه‌ها را معقول و معتدل کند تا نگاه جناحی نداشته و از نگاه تخصصی برخوردار باشد انتظار ماست.

وی با تاکید براینکه کسی نتوانسته است آقای طیب‌نیا را به نگاه جناحی متهم کند، تصریح کرد: فکر نمی کنم که دانشگاهیان توقع زیادی داشته باشند اگر بخواهند کسی مثل این دو نفر وزیرشان باشد.

کوشکی ادامه داد: به نظر می‌رسد آقای روحانی نمی‌خواهد با دانشگاهیان مهربان باشد و حتی رفتار معتدل هم با دانشگاهیان ندارد هرچند که دانشگاهیان به آقای روحانی لطف داشته‌اند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه تنها وزارتخانه‌ای که ثبات مدیریتی نداشته وزارت علوم بوده است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که بیشترین رای را صنف دانشگاهی به آقای روحانی داده است و از این رو آقای روحانی می‌توانند ظرف یک ساعت وزیری همچون طیب‌نیا را برای وزارت علوم پیدا کند چراکه این چهره‌های معقول و معتدل، متدین و طرفدار منافع ملی در دانشگاه کم نیستند.

وی در پاسخ به این سوال که این دولت که خود را معتقد به نخبه‌گرایی می‌داند چرا با دانشگاهیان مهربان نیست، گفت: سوال ما از آقای روحانی این است که چرا وزیری مثل اقای طیب‌نیا به مجلس معرفی نمی‌کنند تا مجلس با اکثریت قاطع رای دهند و وزارت علوم از بی‌سرپرستی بیرون بیاید.

کوشکی با انتقاد از بی‌سرپرستی وزارت علوم در یک سال اخیر خاطرنشان کرد: نمایندگان وظیفه دارند به کسی رای اعتماد بدهند که بتواند این وزارتخانه را اداره کند و براساس قانون باید به این تشخیص برسند لذا اگر بگوییم که آنها لجبازی می‌کنند یعنی 200 نماینده را به لجبازی متهم کرده‌ایم در حالی که اینطور نیست و خیلی از نمایندگان با دولت همراه هستند و دوست دارند این وزارتخانه یک وزیر قدرتمند داشته باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها