امروز : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 16
۲۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125450
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حجت‌الاسلام وحید احمدی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در غرفه

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حجت‌الاسلام وحید احمدی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات حضور یافت.

احمدی در خصوص مذاکرات ایران و 1+5 که سوم آذر برگزار می‌شود و مقایسه مذاکرات با ادعای مذاکره امام حسین (ع) در کربلا اظهار داشت: امام حسین در کربلا با افراد اتمام حجت کردند و به عنوان امام برحق که وظیفه‌اش هدایت جامعه است تا آخرین لحظه سعی کرد که آن جماعت از ضلالت خارج شوند.

این نماینده مجلس ادامه داد: مذاکره‌ای که ما انجام می‌دهیم به ناحق پرونده جمهوری اسلامی ایران را غیرقانونی، غیرمشروع به شورای امنیت ارجاع داده‌اند در حالی که ما به عنوان عضو آژانس معاهده NPT را پذیرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه این روند تاکنون ادامه داشته است اما جمهوری اسلامی هیچگاه از مذاکرات واهمه نداشته است افزود:‌ جمهوری اسلامی به دنبال مذاکره برای مذاکره نبوده است و در 10 سال اخیر همواره ما با آنها مذاکره داشته‌ایم اما در مذاکرات اخیر موضوع جدی‌تر شده. البته هنوز هم بین 1+5 آمریکایی‌ها مذاکره را برای مذاکره می‌خواهند نه برای حل مسئله.

احمدی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی زیر بار ستم نمی‌رود ادامه داد: اگر 1+5 در چارچوب معاهده NPT آژانس رفتار کند این موضوع خیلی راحت حل خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه خود غربی‌ها می‌دانند که ایران در مسیر تولید سلاح هسته‌ای حرکت نکرده است یادآور شد: آژانس هم این نکته را بارها تائید کرده اما آنها بهانه‌گیری می‌کنند که نکند ایران در آینده دست به ساخت سلاح هسته‌ای بزند که این از لحاظ حقوقی به هیچ عنوان مبنا ندارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها