امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125451
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درآستانه برپایی اولین جشنواره پژوهشهای علوم اسلامی و انسانی درسپاه، سیدجمال‌الدین میرمحمدی رییس پژوهشگاه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درآستانه برپایی اولین جشنواره پژوهشهای علوم اسلامی و انسانی درسپاه، سیدجمال‌الدین میرمحمدی رییس پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(علیه السلام) به همراه جمعی از مدیران این پژوهشگاه با آیت‌الله جوادی آملی در موسسه اسرا دیدار کرد.
در ابتدای این دیدار رییس پژوهشگاه امام صادق (علیه السلام) گزارشی کوتاه از فعالیتهای این پژوهشگاه درسالیان گذشته ارائه کرد که مورد تقدیر و تمجید آیت الله جوادی آملی قرار گرفت.
در این دیدار آیت الله جوادی آملی با انتقاد از برخی دیدگاه‌های انحرافی که بیان می‌کنند ما علم دینی نداریم، گفت: اگر بخواهیم ببینیم علم دینی داریم یا نداریم باید اول صورت مسئله را پیدا کنیم و تا موضوع و صورت مسئله روشن نشود پاسخ روشن نخواهد شد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: فلسفه تنها علمی است که می تواند پاسخ دهد که ما علم دینی داریم یا نداریم، چرا که فلسفه و فیلسوف به کل جهان نگاه می‌کند، فلسفه کل جهان را فعل الله می داند و آنچه را که مربوط به واقعیت می‌داند همین فعل الله است و معتقد است چیزی در عالم نیست که فعل الله نباشد.
وی در بخشی دیگری از سخنان خود بیان داشت: براساس فلسفه جهان بینی اسلامی چیزی نداریم که غیر دینی باشد بنابراین علم غیردینی نداریم و نمی توان فرض کرد که علم داشته باشیم و دینی نباشد.
این مرجع دینی باتوجه به مسائل سیاسی روز جامعه و همچنین مذاکرات ایران با کشورهای غربی گفت: اگر باور کنیم خونهای پاک شهدا اثر دارد هیچ مشکلی برای انقلاب و نظام پیش نمی‌آید و اگر تحریم دشمنان هم برداشته نشود باز این ملت همه چیز دارد.
پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (علیه السلام) از سال 1359 در شهر قم به همت شهید شیخ فضل الله محلاتی (ره) راه اندازی شده است و هم اکنون با چهار پژوهشکده و یک اندیشکده مطالعات راهبردی وظیفه تامین نیازهای پژوهشی علوم اسلامی و انسانی نیروهای مسلح را برعهده دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها