امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12546
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «امین حطیط» کارشناس مسائل استراتژیک و سرتیپ بازنشسته ستاد در ارتش لبنان در گفت‌وگو با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «امین حطیط» کارشناس مسائل استراتژیک و سرتیپ بازنشسته ستاد در ارتش لبنان در گفت‌وگو با خبرگزاری الشرق الجدید با  اشاره به تحولات سوریه گفت که تجاوز به سوریه و اجرای طرح‌های اوباما در مارس گذشته در این کشور باعث شده اسرائیل به عنوان یک شریک اجرایی فعال در این تجاوزها مطرح باشد. اروپا نیز خود را آماده می‌کند که از تجهیز گروه‌های مسلح سوری به سلاح خبر دهد و همه این موارد نشان از هجمه‌ای غربی علیه سوریه دارد.

حطیط تاکید کرد که کشورهای اروپایی که مانند اتریش به خود و تعهداتش احترام می‌گذارند تهدید کرده‌اند که بروز این شاخص‌ها باعث خروج آنها از نیروهای أندوف خواهد شد. همین موضوع باعث شده اتحادیه اروپا تصمیم بگیرد موضوع تسلیح مخالفان سوری را به عنوان یک ادعای رسانه‌ای مطرح کند تا به این ترتیب کشورهایی مانند اتریش را ساکت کند.

وی تاکید کرد که بعد از شکست سختی که پروژه‌های غربی در سوریه و در شهر القصیر خورد؛ اسرائیل سعی دارد تا زمینه را برای گروه‌های مسلح باز کند و شبکه تماس‌های میدانی مستقیم با آنها را در جولان افتتاح کرده است تا گذرگاه‌هایی به آنها بدهد که زمین‌های اشغال شده سوریه را به اراضی اشغالی فلسطین در منطقه القنیطرة متصل می‌کند.

این کارشناس لبنانی می‌افزاید که تصمیم اتریش در نحوه تعامل با اسرائیل و گروه‌های مسلح اوضاع را در شرایط جدید قرار می‌دهد که بر اساس آن جبهه مشخصی شامل گروه تجاوزکار منطقه‌ای به ریاست اسرائیل و جبهه مدافع از سرزمین‌های خود در جولان به رهبری سوریه ایجاد خواهد شد.

بنا بر این گزارش اسرائیل بعد از نظارت بر اقدامات نظامی اخیر در سوریه توان مقاومت را درک کرده و مطمئن شده که این محور، محور عمل است، نه سخنرانی. بنابراین قطعا اسرائیل اقدام به ایجاد جنگ منطقه‌ای نخواهد کرد.

حطیط خاطرنشان کرد که دستاوردهای نظامی که ارتش سوریه به دست آورده است؛ روند تحولات سوریه را روشن کرده و نشان داد که راهکار حل بحران سوریه در میدان مبارزه است و اقدامات دیپلماتیک نیز برای کاملا کردن آن چیزی است که در میدان رقم می‌خورد.

وی تحولات القصیر را باعث کوتاه‌تر شدن عمر بحران سوریه دانست، ولی تاکید کرد که آن را به صورت کامل به پایان نمی‌برد، بلکه راه خروج امن از این بحران را نشان می‌دهد.

امین حطیط تاکید کرد که تجاوز خارجی به سوریه به فرمادهی آمریکا شکست خورده و پیروزی محور مقاومت در اراضی سوریه به دست آمده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها