امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125465
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی ظهر امروز در حاشیه نشست بررسی این طرح در جمع خبرنگاران ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی ظهر امروز در حاشیه نشست بررسی این طرح در جمع خبرنگاران گفت: طرح میدان نقش امام شهر خمین که به منظور ایجاد یک میدان بزرگ چند منظوره در کنار بیت قدیمی حضرت امام خمینی (ره) و موسسه فرهنگی آن احداث می‌شود با دارا بودن کاربری‌های مختلف موجب خدمت‌رسانی بیشتر به گردشگران و بازدید کنندگان از بیت حضرت امام (ره) شده و بر رونق اقتصادی شهر خمین تاثیر مهمی خواهد داشت.

مهدی زندیه‌وکیلی تصریح کرد: این میدان و تاسیسات تجاری، فرهنگی و خدماتی آن در زمینی به مساحت حدود چهار هکتار ایجاد می‌شود.

معاون عمرانی استاندار مرکزی افزود: این طرح با دارا بودن 21 هزار متر مربع ابنیه شامل دو راسته بازار، فضای اداری، مجموعه فرهنگی، رستوران، مهمانسرا و پارکینگ مسقف با گنجایش 140 خودرو در زیرزمین مجموعه احداث می‌شود که علاوه بر خدمت‌رسانی به گردشگران، مورد استفاده عموم مردم قرار خواهد گرفت.

زندیه‌وکیلی ضمن تاکید بر برون‌گرا بودن طرح میدان مذکور ادامه داد: طرح این میدان از معماری ایرانی اسلامی الهام گرفته و تنها به عنوان یک میدان پیاده‌راه طراحی و برای این مجموعه ارتباط سواره به داخل میدان در نظر گرفته نشده است.

وی گفت: طرح میدان نقش امام شهر خمین توسط مشاور تهیه و الگوهای پیشنهادی مشاور در چند جلسه مورد بررسی قرار گرفته است، یک الگو پس از رفع نواقص نهایی شده که پس از تهیه نقشه‌های اجرایی با مشارکت سرمایه‌گذار عملیاتی خواهد شد.
انتهای پیام/87001/ز20/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها