امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125471
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی استان قزوین، به منظور احیا و باز زنده‌سازی اماکن ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی استان قزوین، به منظور احیا و باز زنده‌سازی اماکن مذهبی و در راستای نگهداری و صیانت از مواریث ارزشمند تاریخی و بهره‌برداری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در حوزه گردشگری مذهبی، دیواره‌های خارجی مسجد تاریخی جامع شهرستان البرز با همکاری میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین و به همت متولیان و اهالی این شهرستان مرمت و ساماندهی شد.

طرح مرمتی نمای بیرونی این بنای تاریخی به همت حاج حسن ابراهیم‌پور پدر شهید جعفر ابراهیم‌پور، حاج وجیه‌الله ابراهیم‌پور با هدایت و نظارت میراث فرهنگی اجرا شد.

در جهت ادامه مرمت و احیای مسجد جامعه الوند یک باب منزل مسکونی در ضلع شمالی مسجد توسط متولیان خریداری و به حریم این بنای تاریخی ـ مذهبی الحاق شد.

گفتنی است؛ مسجد تاریخی جامع الوند از بناهای ارزشمند دوره قاجاریه بوده که در بافت قدیم شهر الوند و در نزدیکی سایر بناهای تاریخی این شهر، خانه اربابی و تپه تاریخی الوند واقع شده است.

این بنا در سال 1380 به شماره 5478 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/2667/و/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار