امروز : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12548
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان امروز برای دیدار با مقامات پاکستانی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان امروز برای دیدار با مقامات پاکستانی وارد اسلام‌آباد می‌شود.

وی اولین دیپلمات غربی است که پس از برگزاری انتخابات در پاکستان و انتقال قدرت از «حزب مردم پاکستان» به حزب «مسلم لیگ نواز» عازم اسلام‌آباد می‌شود.

یک مقام وزارت خارجه پاکستان در گفت‌وگو با روزنامه «تریبون» این کشور گفت: وزیر خارجه آلمان در این سفر با نواز  شریف نخست‌وزیر جدید پاکستان دیدار و اوضاع امنیتی منطقه، به‌ویژه افغانستان، را با وی مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

وی همچنین دیداری نیز با «طارق فاطمی» مشاور ویژه نخست وزیر در امور خارجی خواهد داشت.

این سفر در حالی انجام می‌شود که نخست‌وزیر انگلیس نیز قرار است در ماه آینده میلادی به پاکستان رفته و با مقامات اسلام‌آباد دیدار کند.

برخی کارشناسان بر این باورند که هدف از این سفرها در آستانه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در سال 2014، درک سیاست دولت جدید پاکستان در قبال موضوع افغانستان است.

نواز شریف نخست‌وزیر جدید پاکستان روز گذشته با اعلام اولویت‌های سیاست خارجی خود اعلام کرد که به دنبال یافتن راهکار منطقه‌ای برای موضوع افغانستان است.

وی همچنین بار دیگر بر حمایت پاکستان از روند صلح به رهبری خود افغان‌ها تأکید کرد.

این در حالی است که برخی گزارشات حاکی از سفر قریب‌الوقع نواز شریف به کابل برای دیدار با حامد کرزی رئیس‌جمهور افغانستان است.

به‌نظر می‌رسد که با نزدیک شدن به زمان خروج نیروهای خارجی از افغانستان در سال 2014، تحرکات و سفرهای دیپلماتیک مقامات غربی به کشورهای منطقه از جمله  افغانستان و پاکستان شدت بیشتری پیدا کرده است و این کشورها به‌شدت نگران وضعیت خود در افغانستان پس از جنگ هستند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها