امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125492
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ مازیار علوی ضمن بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حضور یافت ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ مازیار علوی ضمن بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حضور یافت و درباره ساماندهی میدان بهمن گفت: هر بخشی از شهر به یک چیزی مشهور است و صنف خاصی در آن استقرار دارد. میدان بهمن هم به جگرکی هایش مشهور است.

وی ادامه داد: وقتی به 70 سال قبل برمی گردیم، منطقه 16 عنصر هویت سازی ندارد. بنابراین هیچ ایرادی ندارد که جگرکی ها به عامل هویت ساز این منطقه تبدیل شوند.

علوی افزود: یک زمانی کشتارگاه در این منطقه بوده و جگرکی ها در نزدیکی آن شکل گرفته اند، اکنون دیگر کشتارگاه نیست،‌ ولی جگرکی های میدان بهمن در شهر مشهور شده اند و افراد زیادی از تیپ های مختلف اجتماعی به این منطقه می آیند.

معاون فرهنگی اجتماعی منطقه 16 تصریح کرد: بسیار پیش می آید که ماشین های آنچنانی را دور میدان بهمن می بینیم و این نشان می دهد که جگرکی ها در ورودی شهر به یک قطب گردشگری تبدیل شده اند.

وی درباره ساماندهی اغذیه فروشی های میدان بهمن گفت: این مغازه ها در تملک اشخاص حقیقی است و نمی توانیم کسی را مجبور به کاری بکنیم. قضیه جگرکی ها مثل معارض های ملکی در مسیر پروژه های شهری نیست که بتوانیم حکم ماده 9 برایش بگیریم.

علوی اضافه کرد: شهرداری چند پیشنهاد مختلف برای ساماندهی، تجمیع و بهسازی جگرکی ها در قالب یک مجتمع ارائه کرده و اگر حمایت مالی و قانونی لازم را داشته باشیم، این کار قابل انجام است. اما از لحاظ شرعی هم درست نیست که مردم را مجبور به کاری بکنیم.

وی تاکید کرد: در وهله اول باید رویکرد خود را به جگرکی ها به عنوان آسیب اجتماعی اصلاح کنیم و بپذیریم که این مراکز به عنوان بخشی از صنعت غذایی، به حلقه ای در زنجیره گردشگری تبدیل شده اند و می توان از این فرصت استفاده کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها